Flest mål
Hvilke spillere har scoret flest mål for det danske A-landshold?
Flest kampe
Hvilke spillere har optrådt i flest A-landskampe?
Bedste målsnit
Højeste gennemsnit af mål pr. kamp – minimum 10 kampe.
| # | Spiller | ||
|---|---|---|---|
| 1 | Poul Nielsen | 1,37 | 38 kampe |
| 2 | Harald Nielsen | 1,07 | 14 kampe |
| 3 | Pauli Jørgensen | 0,94 | 47 kampe |
| 4 | Anthon Olsen | 0,88 | 16 kampe |
| 5 | Ole Eduard Fischer Madsen | 0,84 | 50 kampe |
| 6 | Sophus Nielsen | 0,80 | 20 kampe |
| 7 | Vilhelm Wolfhagen | 0,78 | 18 kampe |
| 8 | Karl Aage Hansen | 0,77 | 22 kampe |
| 9 | Carl Aage Præst | 0,71 | 24 kampe |
| 10 | Bent Kjær Jensen | 0,65 | 20 kampe |
| 11 | Jørgen Leschly Sørensen | 0,57 | 14 kampe |
| 12 | Preben Elkjær | 0,55 | 69 kampe |
| 13 | Michael Rohde | 0,55 | 40 kampe |
| 14 | Søren Larsen | 0,55 | 20 kampe |
| 15 | Kresten Bjerre | 0,55 | 22 kampe |
| 16 | Henning Enoksen | 0,54 | 54 kampe |
| 17 | Holger Seebach | 0,53 | 17 kampe |
| 18 | Gitte Krogh | 0,51 | 90 kampe |
| 19 | Claus Nielsen | 0,50 | 14 kampe |
| 20 | Robert Skov | 0,50 | 14 kampe |
| 21 | Helle Jensen | 0,49 | 77 kampe |
| 22 | Pernille Harder | 0,49 | 171 kampe |
| 23 | Maiken Pape | 0,48 | 48 kampe |
| 24 | Merete Pedersen | 0,48 | 136 kampe |
| 25 | Jens Peder Hansen | 0,47 | 38 kampe |
| 26 | Nils Middelboe | 0,47 | 15 kampe |
| 27 | Jon Dahl Tomasson | 0,46 | 112 kampe |
| 28 | Viggo Jørgensen | 0,46 | 13 kampe |
| 29 | Frank Pingel | 0,45 | 11 kampe |
| 30 | Signe Bruun | 0,45 | 55 kampe |
| 31 | Carl Bertelsen | 0,45 | 20 kampe |
| 32 | Kaj Hansen | 0,44 | 27 kampe |
| 33 | Inge Hindkjær | 0,44 | 25 kampe |
| 34 | Henning Jensen | 0,43 | 21 kampe |
| 35 | Alf Olsen | 0,42 | 19 kampe |
| 36 | Ove Andersen | 0,42 | 12 kampe |
| 37 | Poul Erik Petersen | 0,40 | 15 kampe |
| 38 | Gustav Isaksen | 0,40 | 15 kampe |
| 39 | Kaj Uldaler | 0,39 | 38 kampe |
| 40 | Rasmus Højlund | 0,39 | 33 kampe |
| 41 | Lone Smidt Nielsen | 0,39 | 57 kampe |
| 42 | Lars Elstrup | 0,38 | 34 kampe |
| 43 | Johannes Pløger | 0,38 | 21 kampe |
| 44 | Nicklas Bendtner | 0,37 | 81 kampe |
| 45 | Aage Rou Jensen | 0,37 | 30 kampe |
| 46 | Allan Simonsen | 0,36 | 55 kampe |
| 47 | Finn Wiberg | 0,36 | 14 kampe |
| 48 | Hanne Nørregaard | 0,36 | 14 kampe |
| 49 | Michael Laudrup | 0,36 | 104 kampe |
| 50 | Susanne Niemann | 0,35 | 31 kampe |
| 51 | John Eriksen | 0,35 | 17 kampe |
| 52 | Nadia Nadim | 0,35 | 108 kampe |
| 53 | Hanne Nissen | 0,34 | 29 kampe |
| 54 | Poul Pedersen | 0,34 | 50 kampe |
| 55 | Flemming Povlsen | 0,34 | 62 kampe |
| 56 | Ebbe Sand | 0,33 | 66 kampe |
| 57 | Eigil Thielsen | 0,33 | 18 kampe |
| 58 | Helmuth Søbirk | 0,33 | 30 kampe |
| 59 | Egon Jensen | 0,33 | 12 kampe |
| 60 | Lars Bastrup | 0,33 | 30 kampe |
| 61 | Finn Laudrup | 0,32 | 19 kampe |
| 62 | Tommy Troelsen | 0,31 | 16 kampe |
| 63 | Lene Madsen | 0,31 | 32 kampe |
| 64 | Christian Eriksen | 0,31 | 149 kampe |
| 65 | Bent Christensen Arensøe | 0,31 | 26 kampe |
| 66 | Morten "Duncan" Rasmussen | 0,31 | 13 kampe |
| 67 | Kristen Nygaard Kristensen | 0,31 | 36 kampe |
| 68 | Cathrine Paaske Sørensen | 0,30 | 121 kampe |
| 69 | Sanne Troelsgaard Nielsen | 0,29 | 197 kampe |
| 70 | Knud Christophersen | 0,29 | 21 kampe |
| 71 | Annette Thychosen | 0,28 | 46 kampe |
| 72 | Ole Sørensen | 0,28 | 25 kampe |
| 73 | Jørgen W. Hansen | 0,28 | 18 kampe |
| 74 | Michael Gravgaard | 0,28 | 18 kampe |
| 75 | Janne Rasmussen | 0,28 | 40 kampe |
| 76 | Stine Larsen | 0,28 | 80 kampe |
| 77 | Jan Sørensen | 0,27 | 11 kampe |
| 78 | Frank Arnesen | 0,27 | 52 kampe |
| 79 | Johanna Rasmussen | 0,27 | 153 kampe |
| 80 | Annie Gam-Pedersen | 0,27 | 56 kampe |
| 81 | Eyolf Kleven | 0,27 | 30 kampe |
| 82 | Niels-Christian Holmstrøm | 0,27 | 15 kampe |
| 83 | Helle Rotbøll | 0,27 | 15 kampe |
| 84 | Amalie Vangsgaard | 0,27 | 45 kampe |
| 85 | Henry Hansen | 0,26 | 38 kampe |
| 86 | John Danielsen | 0,26 | 27 kampe |
| 87 | Anne Grete Holst | 0,26 | 27 kampe |
| 88 | Pernille Obel | 0,26 | 31 kampe |
| 89 | Knud Lundberg | 0,26 | 39 kampe |
| 90 | Brian Laudrup | 0,26 | 82 kampe |
| 91 | Peter Møller | 0,25 | 20 kampe |
| 92 | Benny Nielsen | 0,25 | 28 kampe |
| 93 | Patrick Dorgu | 0,25 | 12 kampe |
| 94 | Janni Johansen | 0,24 | 41 kampe |
| 95 | Camilla Sand Andersen | 0,24 | 33 kampe |
| 96 | Lene Jensen | 0,24 | 109 kampe |
| 97 | Kjeld Thorst | 0,23 | 26 kampe |
| 98 | Peter Madsen | 0,23 | 13 kampe |
| 99 | Nicolai Jørgensen | 0,23 | 39 kampe |
| 100 | Mette Jokumsen | 0,23 | 44 kampe |
| 101 | Kristine Pedersen | 0,23 | 31 kampe |
| 102 | Susan Mackensie | 0,22 | 27 kampe |
| 103 | Anne Dot Eggers Nielsen | 0,22 | 118 kampe |
| 104 | Jonas Wind | 0,22 | 37 kampe |
| 105 | Einar Larsen | 0,21 | 14 kampe |
| 106 | Edvin Hansen | 0,21 | 14 kampe |
| 107 | Keld Bak | 0,21 | 14 kampe |
| 108 | Kasper Dolberg | 0,21 | 56 kampe |
| 109 | Tom Søndergaard | 0,21 | 19 kampe |
| 110 | Kamma Flæng | 0,21 | 43 kampe |
| 111 | Karoline S. Nielsen | 0,21 | 24 kampe |
| 112 | Andreas Cornelius | 0,20 | 44 kampe |
| 113 | Ernst Nilsson | 0,20 | 40 kampe |
| 114 | Leif Sørensen | 0,20 | 15 kampe |
| 115 | Keld Pedersen | 0,20 | 15 kampe |
| 116 | Ulrik Moseby | 0,20 | 10 kampe |
| 117 | Christina Hansen | 0,20 | 10 kampe |
| 118 | Mette Odgaard | 0,20 | 10 kampe |
| 119 | Andreas Skov Olsen | 0,20 | 40 kampe |
| 120 | Olivia Holdt | 0,20 | 10 kampe |
| 121 | Mikkel Damsgaard | 0,20 | 40 kampe |
| 122 | Christina Bonde | 0,20 | 46 kampe |
| 123 | Jørn Sørensen | 0,19 | 31 kampe |
| 124 | Janni Thomsen | 0,19 | 57 kampe |
| 125 | Joakim Mæhle | 0,19 | 57 kampe |
| 126 | Ulrik le Fevre | 0,19 | 37 kampe |
| 127 | Allan Hansen | 0,19 | 16 kampe |
| 128 | Steen Steensen Blicher | 0,19 | 27 kampe |
| 129 | Kim Vilfort | 0,18 | 77 kampe |
| 130 | Michael Manniche | 0,18 | 11 kampe |
| 131 | Flemming Christensen | 0,18 | 11 kampe |
| 132 | Annette Mogensen | 0,18 | 45 kampe |
| 133 | John Steen Olsen | 0,18 | 17 kampe |
| 134 | Britta Ehmsen | 0,17 | 23 kampe |
| 135 | Claus Jensen | 0,17 | 47 kampe |
| 136 | Dennis Rommedahl | 0,17 | 126 kampe |
| 137 | Birgit Christensen | 0,17 | 48 kampe |
| 138 | Ann Andreasen | 0,17 | 12 kampe |
| 139 | Yussuf Poulsen | 0,16 | 86 kampe |
| 140 | Mille Gejl | 0,16 | 43 kampe |
| 141 | Heino Hansen | 0,16 | 31 kampe |
| 142 | Daniel Agger | 0,16 | 75 kampe |
| 143 | Allan Nielsen | 0,16 | 44 kampe |
| 144 | Jørgen Kristensen | 0,16 | 19 kampe |
| 145 | Mikkel Beck | 0,16 | 19 kampe |
| 146 | Jan Bartram | 0,16 | 32 kampe |
| 147 | Peter Rasmussen | 0,15 | 13 kampe |
| 148 | Svend Nielsen | 0,15 | 13 kampe |
| 149 | Flemming Nielsen | 0,15 | 26 kampe |
| 150 | Leon Andreasen | 0,15 | 20 kampe |
| 151 | Rikke Holm | 0,15 | 60 kampe |
| 152 | Søren Lerby | 0,15 | 67 kampe |
| 153 | Nicoline Sørensen | 0,15 | 54 kampe |
| 154 | Per Røntved | 0,15 | 75 kampe |
| 155 | Martin Braithwaite | 0,14 | 69 kampe |
| 156 | Harald Lyngsaa | 0,14 | 14 kampe |
| 157 | Christina Petersen | 0,14 | 70 kampe |
| 158 | Julie Hauge Andersson | 0,14 | 14 kampe |
| 159 | Viktor Fischer | 0,14 | 21 kampe |
| 160 | Arne Sørensen | 0,13 | 30 kampe |
| 161 | Sara Holmgaard | 0,13 | 30 kampe |
| 162 | Jørgen Hansen | 0,13 | 23 kampe |
| 163 | Henrik Larsen | 0,13 | 39 kampe |
| 164 | Lise Overgaard Munk | 0,13 | 39 kampe |
| 165 | Ole Bjørnmose | 0,12 | 16 kampe |
| 166 | Kenneth Brylle Larsen | 0,12 | 16 kampe |
| 167 | Marianne Jensen | 0,12 | 40 kampe |
| 168 | Sofie Bredgaard | 0,12 | 24 kampe |
| 169 | Inger Pedersen | 0,12 | 25 kampe |
| 170 | Martin Jørgensen | 0,12 | 102 kampe |
| 171 | Jesper Olsen | 0,12 | 43 kampe |
| 172 | Pierre-Emile Højbjerg | 0,12 | 95 kampe |
| 173 | Jeanne Axelsen | 0,11 | 35 kampe |
| 174 | Miklos Molnar | 0,11 | 18 kampe |
| 175 | John Lauridsen | 0,11 | 27 kampe |
| 176 | Alice Larsen | 0,11 | 18 kampe |
| 177 | Julie Rydahl Bukh | 0,11 | 91 kampe |
| 178 | Klaus Berggreen | 0,11 | 46 kampe |
| 179 | Charlotte Nielsen-Mann | 0,11 | 28 kampe |
| 180 | Nanna Johansen | 0,11 | 28 kampe |
| 181 | Nanna Christiansen | 0,11 | 112 kampe |
| 182 | Thomas Kahlenberg | 0,11 | 47 kampe |
| 183 | Lisbet Kolding | 0,11 | 66 kampe |
| 184 | Kirsten Fabrin | 0,11 | 38 kampe |
| 185 | Hanne Larsen | 0,11 | 19 kampe |
| 186 | Jannie Hansen | 0,10 | 39 kampe |
| 187 | Michael Krohn-Dehli | 0,10 | 59 kampe |
| 188 | Morten Wieghorst | 0,10 | 30 kampe |
| 189 | Peter Nielsen | 0,10 | 10 kampe |
| 190 | Walther Christensen | 0,10 | 10 kampe |
| 191 | Jørgen Markussen | 0,10 | 10 kampe |
| 192 | Flemming Lund | 0,10 | 20 kampe |
| 193 | Lars Lundkvist | 0,10 | 10 kampe |
| 194 | Morten Donnerup | 0,10 | 10 kampe |
| 195 | Bjørn Kristensen | 0,10 | 20 kampe |
| 196 | Stine Dimun | 0,10 | 30 kampe |
| 197 | Karen Leth Hansen | 0,10 | 10 kampe |
| 198 | Maren Barsballe | 0,10 | 20 kampe |
| 199 | Lukas Lerager | 0,10 | 10 kampe |
| 200 | Mohamed Daramy | 0,10 | 10 kampe |
| 201 | Victor Froholdt | 0,10 | 10 kampe |
| 202 | Thomas Delaney | 0,10 | 81 kampe |
| 203 | Line Røddik | 0,10 | 132 kampe |
| 204 | Christian Grøthan | 0,10 | 31 kampe |
| 205 | Lotte Bagge | 0,10 | 63 kampe |
| 206 | Rikke Læntver Sevecke | 0,09 | 54 kampe |
| 207 | Børge Mathiesen | 0,09 | 11 kampe |
| 208 | Thomas Enevoldsen | 0,09 | 11 kampe |
| 209 | Cecilie Sørensen | 0,09 | 11 kampe |
| 210 | Lasse Vibe | 0,09 | 11 kampe |
| 211 | Nadia Kjældgaard | 0,08 | 36 kampe |
| 212 | Gitte Christensen | 0,08 | 12 kampe |
| 213 | Kenneth Perez | 0,08 | 24 kampe |
| 214 | Ditte Larsen | 0,08 | 12 kampe |
| 215 | Sine Hovesen | 0,08 | 12 kampe |
| 216 | Ivan Jensen | 0,08 | 25 kampe |
| 217 | Sofie Svava | 0,08 | 63 kampe |
| 218 | Karen Holmgaard | 0,08 | 38 kampe |
| 219 | Josefine Hasbo | 0,08 | 38 kampe |
| 220 | Sofie Junge Pedersen | 0,08 | 89 kampe |
| 221 | Svend Aage Castella | 0,08 | 13 kampe |
| 222 | Vibeke Mortensen | 0,08 | 26 kampe |
| 223 | Nicklas Pedersen | 0,08 | 13 kampe |
| 224 | Thomas Gravesen | 0,08 | 66 kampe |
| 225 | Jakob Kjeldbjerg | 0,07 | 14 kampe |
| 226 | Birger Pedersen | 0,07 | 14 kampe |
| 227 | Lise Søndergaard | 0,07 | 14 kampe |
| 228 | Karina Christensen | 0,07 | 14 kampe |
| 229 | Andreas Bjelland | 0,07 | 29 kampe |
| 230 | Sara Thrige | 0,07 | 29 kampe |
| 231 | Michael Schjønberg | 0,07 | 44 kampe |
| 232 | Henrik Andersen | 0,07 | 30 kampe |
| 233 | Hans Viggo Jensen | 0,07 | 15 kampe |
| 234 | Johnny Terney Hansen | 0,07 | 45 kampe |
| 235 | Niels Tune Hansen | 0,07 | 15 kampe |
| 236 | Jette Andersen | 0,07 | 15 kampe |
| 237 | Isabella Bryld Obaze | 0,07 | 15 kampe |
| 238 | Mia Brogaard | 0,07 | 76 kampe |
| 239 | Janne Madsen | 0,07 | 61 kampe |
| 240 | Christian Poulsen | 0,07 | 92 kampe |
| 241 | Jesper Grønkjær | 0,06 | 80 kampe |
| 242 | Harry Bendixen | 0,06 | 16 kampe |
| 243 | Rasmus Nissen | 0,06 | 32 kampe |
| 244 | Emma Snerle | 0,06 | 48 kampe |
| 245 | Jan Mølby | 0,06 | 33 kampe |
| 246 | Jette Hansen | 0,06 | 33 kampe |
| 247 | Jack Hansen | 0,06 | 17 kampe |
| 248 | Per Frimann | 0,06 | 17 kampe |
| 249 | Lasse Schöne | 0,06 | 51 kampe |
| 250 | Julie Tavlo Petersson | 0,06 | 17 kampe |
| 251 | John "Faxe" Jensen | 0,06 | 69 kampe |
| 252 | Daniel Jensen | 0,06 | 52 kampe |
| 253 | Jakob Poulsen | 0,06 | 35 kampe |
| 254 | Mariann Gajhede | 0,06 | 107 kampe |
| 255 | Axel Pilmark | 0,06 | 18 kampe |
| 256 | Ove Flindt Bjerg | 0,06 | 18 kampe |
| 257 | Hans Ewald Hansen | 0,06 | 18 kampe |
| 258 | Kent Nielsen | 0,06 | 54 kampe |
| 259 | Jens Stryger Larsen | 0,06 | 54 kampe |
| 260 | Emma Færge | 0,06 | 18 kampe |
| 261 | Jesper Lindstrøm | 0,06 | 18 kampe |
| 262 | Kathrine Kühl | 0,05 | 55 kampe |
| 263 | Mathias "Zanka" Jørgensen | 0,05 | 37 kampe |
| 264 | John Larsen | 0,05 | 19 kampe |
| 265 | Kim Christofte | 0,05 | 19 kampe |
| 266 | Jan Michaelsen | 0,05 | 19 kampe |
| 267 | Katrine Veje | 0,05 | 171 kampe |
| 268 | Simone Boye Sørensen | 0,05 | 96 kampe |
| 269 | Louise Hansen | 0,05 | 98 kampe |
| 270 | Jannik Vestergaard | 0,05 | 59 kampe |
| 271 | Stine Ballisager Pedersen | 0,05 | 79 kampe |
| 272 | Andreas Christensen | 0,05 | 79 kampe |
| 273 | Helle Nielsen | 0,05 | 20 kampe |
| 274 | Marlene Kristensen | 0,05 | 20 kampe |
| 275 | Stig Tøfting | 0,05 | 41 kampe |
| 276 | Christian Nørgaard | 0,05 | 41 kampe |
| 277 | Lars Olsen | 0,05 | 84 kampe |
| 278 | Jørgen Olesen | 0,05 | 42 kampe |
| 279 | Jens Petersen | 0,05 | 21 kampe |
| 280 | Jan Heintze | 0,05 | 86 kampe |
| 281 | Brian Steen Nielsen | 0,05 | 66 kampe |
| 282 | Peter Løvenkrands | 0,05 | 22 kampe |
| 283 | Mitzi Møller | 0,05 | 22 kampe |
| 284 | Nicolai Boilesen | 0,05 | 22 kampe |
| 285 | Alexander Bah | 0,05 | 22 kampe |
| 286 | Katrine S. Pedersen | 0,04 | 210 kampe |
| 287 | Bonny Madsen | 0,04 | 70 kampe |
| 288 | Niki Zimling | 0,04 | 24 kampe |
| 289 | Joachim Christian Andersen | 0,04 | 49 kampe |
| 290 | Sten Ziegler | 0,04 | 25 kampe |
| 291 | Michael Silberbauer | 0,04 | 25 kampe |
| 292 | Marianne Jacobsen | 0,04 | 25 kampe |
| 293 | Morten Olsen | 0,04 | 102 kampe |
| 294 | Paul Berth | 0,04 | 26 kampe |
| 295 | Henrik Dalsgaard | 0,04 | 26 kampe |
| 296 | Pione Sisto | 0,04 | 26 kampe |
| 297 | Lene Terp | 0,04 | 105 kampe |
| 298 | Simon Kjær | 0,04 | 132 kampe |
| 299 | Martin Laursen | 0,04 | 53 kampe |
| 300 | Theresa Eslund | 0,04 | 133 kampe |
| 301 | Maja Kildemoes | 0,04 | 27 kampe |
| 302 | Peter Ankersen | 0,04 | 27 kampe |
| 303 | Morten Hjulmand | 0,04 | 27 kampe |
| 304 | Marc Rieper | 0,03 | 61 kampe |
| 305 | Søren Busk | 0,03 | 61 kampe |
| 306 | Mathias Jensen | 0,03 | 31 kampe |
| 307 | Frederikke Thøgersen | 0,03 | 94 kampe |
| 308 | Irene Stelling | 0,03 | 63 kampe |
| 309 | Fridel Riggelsen | 0,03 | 33 kampe |
| 310 | Line S. Jensen | 0,03 | 66 kampe |
| 311 | Rikke Marie Madsen | 0,03 | 33 kampe |
| 312 | Jens Jørn Bertelsen | 0,03 | 69 kampe |
| 313 | Cecilie Sandvej | 0,03 | 36 kampe |
| 314 | William Kvist | 0,02 | 81 kampe |
| 315 | Ole Rasmussen | 0,02 | 41 kampe |
| 316 | Dorte Dalum Jensen | 0,02 | 41 kampe |
| 317 | Valdemar Laursen | 0,02 | 44 kampe |
| 318 | Daniel Wass | 0,02 | 44 kampe |
| 319 | Janni Arnth Jensen | 0,02 | 93 kampe |
| 320 | Thomas Helveg | 0,02 | 108 kampe |
| 321 | Jes Høgh | 0,02 | 57 kampe |
| 322 | Bent Hansen | 0,02 | 58 kampe |
| 323 | Henning Munk Jensen | 0,02 | 62 kampe |
| 324 | Christina Ørntoft | 0,01 | 67 kampe |
| 325 | Gitte Andersen | 0,01 | 79 kampe |
| 326 | Lars Jacobsen | 0,01 | 81 kampe |
| 327 | John Sivebæk | 0,01 | 87 kampe |
| 328 | Peter Schmeichel | 0,01 | 129 kampe |
Bedste sejrsprocent
Andel vundne kampe ud af alle spillede A-landskampe – minimum 10 kampe.
| # | Spiller | Debut | Sejr% | Kampe |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Otto Larsen | 1918 | 90,0% | 9/10 |
| 2 | Poul Andersen | 1955 | 81,8% | 9/11 |
| 3 | Mohamed Daramy | 2021 | 80,0% | 8/10 |
| 4 | Harald Nielsen | 1959 | 78,6% | 11/14 |
| 5 | Svend Aage Castella | 1911 | 76,9% | 10/13 |
| 6 | Nils Middelboe | 1908 | 73,3% | 11/15 |
| 7 | Poul Zølck | 1927 | 72,7% | 8/11 |
| 8 | Flemming Christensen | 1982 | 72,7% | 8/11 |
| 9 | Frank Pingel | 1991 | 72,7% | 8/11 |
| 10 | Ole Kirketerp Madsen | 1980 | 72,2% | 13/18 |
| 11 | Jesper Lindstrøm | 2020 | 72,2% | 13/18 |
| 12 | Oskar Nørland | 1908 | 71,4% | 10/14 |
| 13 | Sophus Nielsen | 1908 | 70,0% | 14/20 |
| 14 | Maren Barsballe | 1974 | 70,0% | 14/20 |
| 15 | Poul Toft Jensen | 1935 | 69,2% | 9/13 |
| 16 | Ole Kjær | 1977 | 69,2% | 18/26 |
| 17 | Marie Bjerg | 2007 | 69,2% | 9/13 |
| 18 | Anthon Olsen | 1912 | 68,8% | 11/16 |
| 19 | Poul Jensen | 1959 | 68,8% | 22/32 |
| 20 | Vilhelm Wolfhagen | 1908 | 66,7% | 12/18 |
| 21 | Ivar Lykke | 1911 | 66,7% | 18/27 |
| 22 | Vilhelm Jørgensen | 1917 | 66,7% | 10/15 |
| 23 | Henning Boel | 1966 | 66,7% | 10/15 |
| 24 | John Worbye | 1966 | 66,7% | 8/12 |
| 25 | Ann Andreasen | 1974 | 66,7% | 8/12 |
| 26 | Gustav Isaksen | 2024 | 66,7% | 10/15 |
| 27 | Knud Engedal | 1968 | 64,7% | 11/17 |
| 28 | Sophus Hansen | 1911 | 64,5% | 20/31 |
| 29 | Einar Larsen | 1923 | 64,3% | 9/14 |
| 30 | Claus Nielsen | 1986 | 64,3% | 9/14 |
| 31 | Jakob Kjeldbjerg | 1992 | 64,3% | 9/14 |
| 32 | Pauli Jørgensen | 1925 | 63,8% | 30/47 |
| 33 | Karl Hansen | 1964 | 63,6% | 7/11 |
| 34 | Børge Enemark | 1965 | 63,6% | 7/11 |
| 35 | Morten Bruun | 1990 | 63,6% | 7/11 |
| 36 | Michael Laudrup | 1982 | 63,5% | 66/104 |
| 37 | Svend Aage Julius Jensen | 1927 | 63,4% | 26/41 |
| 38 | John Lauridsen | 1981 | 63,0% | 17/27 |
| 39 | Morten Hjulmand | 2023 | 63,0% | 17/27 |
| 40 | Bent Hansen | 1958 | 62,1% | 36/58 |
| 41 | Jan Larsen | 1968 | 62,1% | 18/29 |
| 42 | Viggo Jørgensen | 1920 | 61,5% | 8/13 |
| 43 | Svend Nielsen | 1950 | 61,5% | 8/13 |
| 44 | Niels Møller | 1966 | 61,5% | 8/13 |
| 45 | Vibeke Mortensen | 1975 | 61,5% | 16/26 |
| 46 | Morten "Duncan" Rasmussen | 2008 | 61,5% | 8/13 |
| 47 | Nicklas Pedersen | 2010 | 61,5% | 8/13 |
| 48 | Mathias Jensen | 2020 | 61,3% | 19/31 |
| 49 | Egon Sørensen | 1937 | 61,1% | 11/18 |
| 50 | Jørgen W. Hansen | 1947 | 61,1% | 11/18 |
| 51 | Victor Nelsson | 2020 | 61,1% | 11/18 |
| 52 | Oscar Jørgensen | 1932 | 60,7% | 17/28 |
| 53 | Leif Nielsen | 1964 | 60,7% | 17/28 |
| 54 | Jan Mølby | 1982 | 60,6% | 20/33 |
| 55 | Camilla Sand Andersen | 2005 | 60,6% | 20/33 |
| 56 | Poul Nielsen | 1910 | 60,5% | 23/38 |
| 57 | Eyolf Kleven | 1930 | 60,0% | 18/30 |
| 58 | Poul L. Hansen | 1935 | 60,0% | 15/25 |
| 59 | Hans Viggo Jensen | 1945 | 60,0% | 9/15 |
| 60 | Hans Christian Nielsen | 1958 | 60,0% | 15/25 |
| 61 | John Madsen | 1961 | 60,0% | 12/20 |
| 62 | Leif Sørensen | 1964 | 60,0% | 9/15 |
| 63 | Bent Kjær Jensen | 1968 | 60,0% | 12/20 |
| 64 | Kurt Præst | 1968 | 60,0% | 6/10 |
| 65 | Inger Pedersen | 1975 | 60,0% | 15/25 |
| 66 | Henrik Andersen | 1985 | 60,0% | 18/30 |
| 67 | Peter Nielsen | 1992 | 60,0% | 6/10 |
| 68 | Christina Hansen | 1994 | 60,0% | 6/10 |
| 69 | Frederik Rønnow | 2016 | 60,0% | 6/10 |
| 70 | Victor Froholdt | 2025 | 60,0% | 6/10 |
| 71 | Rasmus Nissen | 2021 | 59,4% | 19/32 |
| 72 | Karl Aage Hansen | 1943 | 59,1% | 13/22 |
| 73 | Erik Sandvad | 1967 | 59,1% | 13/22 |
| 74 | Nicolai Boilesen | 2011 | 59,1% | 13/22 |
| 75 | Alexander Bah | 2020 | 59,1% | 13/22 |
| 76 | Georg Brysting | 1912 | 58,8% | 10/17 |
| 77 | Leif Hartwig | 1964 | 58,8% | 10/17 |
| 78 | Per Frimann | 1983 | 58,8% | 10/17 |
| 79 | Klaus Berggreen | 1979 | 58,7% | 27/46 |
| 80 | Christian Nørgaard | 2020 | 58,5% | 24/41 |
| 81 | Patrick Dorgu | 2024 | 58,3% | 7/12 |
| 82 | Jesper Olsen | 1980 | 58,1% | 25/43 |
| 83 | Jørn Sørensen | 1958 | 58,1% | 18/31 |
| 84 | Susanne Niemann | 1974 | 58,1% | 18/31 |
| 85 | Ole Eduard Fischer Madsen | 1958 | 58,0% | 29/50 |
| 86 | Preben Elkjær | 1977 | 58,0% | 40/69 |
| 87 | Alf Olsen | 1912 | 57,9% | 11/19 |
| 88 | Jørgen Kristensen | 1971 | 57,9% | 11/19 |
| 89 | Flemming Nielsen | 1954 | 57,7% | 15/26 |
| 90 | Kjeld Thorst | 1963 | 57,7% | 15/26 |
| 91 | Fridel Riggelsen | 1974 | 57,6% | 19/33 |
| 92 | Rasmus Højlund | 2022 | 57,6% | 19/33 |
| 93 | Ernst Nilsson | 1920 | 57,5% | 23/40 |
| 94 | Henning Enoksen | 1958 | 57,4% | 31/54 |
| 95 | Erik Gaardhøje | 1961 | 57,1% | 8/14 |
| 96 | Henning Jensen | 1972 | 57,1% | 12/21 |
| 97 | Dorte Slabiak | 1975 | 57,1% | 8/14 |
| 98 | Joachim Christian Andersen | 2019 | 57,1% | 28/49 |
| 99 | Ivan Nielsen | 1980 | 56,9% | 29/51 |
| 100 | Valdemar Laursen | 1918 | 56,8% | 25/44 |
| 101 | Søren Lerby | 1978 | 56,7% | 38/67 |
| 102 | Helmuth Søbirk | 1935 | 56,7% | 17/30 |
| 103 | Arne Sørensen | 1937 | 56,7% | 17/30 |
| 104 | Lars Bastrup | 1975 | 56,7% | 17/30 |
| 105 | Ole Qvist | 1979 | 56,4% | 22/39 |
| 106 | Allan Simonsen | 1972 | 56,4% | 31/55 |
| 107 | Harry Bendixen | 1924 | 56,2% | 9/16 |
| 108 | Allan Hansen | 1977 | 56,2% | 9/16 |
| 109 | Kenneth Brylle Larsen | 1980 | 56,2% | 9/16 |
| 110 | Heidi Johansen | 2000 | 56,2% | 45/80 |
| 111 | Jannik Vestergaard | 2013 | 55,9% | 33/59 |
| 112 | Frank Arnesen | 1977 | 55,8% | 29/52 |
| 113 | Søren Busk | 1979 | 55,7% | 34/61 |
| 114 | Peter Ankersen | 2013 | 55,6% | 15/27 |
| 115 | Henry Hansen | 1922 | 55,3% | 21/38 |
| 116 | Kaj Uldaler | 1927 | 55,3% | 21/38 |
| 117 | Sara Thrige | 2016 | 55,2% | 16/29 |
| 118 | Peter Møller | 1991 | 55,0% | 11/20 |
| 119 | Brian Laudrup | 1987 | 54,9% | 45/82 |
| 120 | Christian Grøthan | 1915 | 54,8% | 17/31 |
| 121 | Henry From | 1957 | 54,8% | 17/31 |
| 122 | Flemming Povlsen | 1987 | 54,8% | 34/62 |
| 123 | Lars Olsen | 1986 | 54,8% | 46/84 |
| 124 | Fritz Tarp | 1918 | 54,5% | 24/44 |
| 125 | Edvin Frigast Larsen | 1921 | 54,5% | 12/22 |
| 126 | Søren Vadstrup Jensen | 1931 | 54,5% | 6/11 |
| 127 | Børge Mathiesen | 1937 | 54,5% | 6/11 |
| 128 | Kresten Bjerre | 1967 | 54,5% | 12/22 |
| 129 | Michael Manniche | 1981 | 54,5% | 6/11 |
| 130 | Sandra Jørgensen | 2000 | 54,5% | 6/11 |
| 131 | Lasse Vibe | 2014 | 54,5% | 6/11 |
| 132 | Jonas Wind | 2020 | 54,1% | 20/37 |
| 133 | Paul Berth | 1911 | 53,8% | 14/26 |
| 134 | Torben Nielsen | 1969 | 53,8% | 14/26 |
| 135 | Jens Risager | 1994 | 53,8% | 7/13 |
| 136 | Jens Jørn Bertelsen | 1976 | 53,6% | 37/69 |
| 137 | Charlotte Nielsen-Mann | 1974 | 53,6% | 15/28 |
| 138 | Poul Erik Petersen | 1950 | 53,3% | 8/15 |
| 139 | Jette Andersen | 1982 | 53,3% | 8/15 |
| 140 | Jan Bartram | 1985 | 53,1% | 17/32 |
| 141 | Poul Petersen | 1946 | 52,9% | 18/34 |
| 142 | Jack Hansen | 1971 | 52,9% | 9/17 |
| 143 | John Andersen | 1975 | 52,9% | 9/17 |
| 144 | John Eriksen | 1981 | 52,9% | 9/17 |
| 145 | Gitte Hansen | 1981 | 52,9% | 18/34 |
| 146 | Kristen Nygaard Kristensen | 1970 | 52,8% | 19/36 |
| 147 | Tom Søndergaard | 1964 | 52,6% | 10/19 |
| 148 | Kirsten Fabrin | 1977 | 52,6% | 20/38 |
| 149 | John Larsen | 1984 | 52,6% | 10/19 |
| 150 | Kim Christofte | 1984 | 52,6% | 10/19 |
| 151 | Mia Brogaard | 2002 | 52,6% | 40/76 |
| 152 | Joakim Mæhle | 2020 | 52,6% | 30/57 |
| 153 | Michael Rohde | 1915 | 52,5% | 21/40 |
| 154 | Mikkel Damsgaard | 2020 | 52,5% | 21/40 |
| 155 | Knud Christophersen | 1929 | 52,4% | 11/21 |
| 156 | Johannes Pløger | 1940 | 52,4% | 11/21 |
| 157 | Jens Petersen | 1962 | 52,4% | 11/21 |
| 158 | Viktor Fischer | 2012 | 52,4% | 11/21 |
| 159 | John "Faxe" Jensen | 1986 | 52,2% | 36/69 |
| 160 | Maiken Pape | 2006 | 52,1% | 25/48 |
| 161 | Cathrine Paaske Sørensen | 2000 | 52,1% | 63/121 |
| 162 | Ole Sørensen | 1961 | 52,0% | 13/25 |
| 163 | Inge Hindkjær | 1977 | 52,0% | 13/25 |
| 164 | Steen Steensen Blicher | 1918 | 51,9% | 14/27 |
| 165 | John Danielsen | 1958 | 51,9% | 14/27 |
| 166 | Anne Grete Holst | 1976 | 51,9% | 14/27 |
| 167 | Marianne Riis | 1978 | 51,9% | 14/27 |
| 168 | Maja Kildemoes | 2015 | 51,9% | 14/27 |
| 169 | Henning Munk Jensen | 1966 | 51,6% | 32/62 |
| 170 | Brian Steen Nielsen | 1990 | 51,5% | 34/66 |
| 171 | Rikke Marie Madsen | 2019 | 51,5% | 17/33 |
| 172 | Ulrik le Fevre | 1965 | 51,4% | 19/37 |
| 173 | Mille Gejl | 2019 | 51,2% | 22/43 |
| 174 | Morten Olsen | 1970 | 51,0% | 52/102 |
| 175 | Marc Rieper | 1990 | 50,8% | 31/61 |
| 176 | Kim Vilfort | 1983 | 50,6% | 39/77 |
| 177 | John Sivebæk | 1982 | 50,6% | 44/87 |
| 178 | Julie Rydahl Bukh | 2001 | 50,5% | 46/91 |
| 179 | Poul Jensen | 1921 | 50,0% | 15/30 |
| 180 | Eigil Thielsen | 1933 | 50,0% | 9/18 |
| 181 | Knud Bastrup-Birk | 1943 | 50,0% | 9/18 |
| 182 | Carl Aage Præst | 1945 | 50,0% | 12/24 |
| 183 | Ove Jensen | 1945 | 50,0% | 6/12 |
| 184 | Jørgen Leschly Sørensen | 1946 | 50,0% | 7/14 |
| 185 | Axel Pilmark | 1947 | 50,0% | 9/18 |
| 186 | Edvin Hansen | 1948 | 50,0% | 7/14 |
| 187 | Egon Jensen | 1957 | 50,0% | 6/12 |
| 188 | Kai Johansen | 1962 | 50,0% | 10/20 |
| 189 | Finn Wiberg | 1966 | 50,0% | 7/14 |
| 190 | Keld Bak | 1966 | 50,0% | 7/14 |
| 191 | Ove Flindt Bjerg | 1970 | 50,0% | 9/18 |
| 192 | Benny Nielsen | 1970 | 50,0% | 14/28 |
| 193 | Ole Bjørnmose | 1971 | 50,0% | 8/16 |
| 194 | Eigil Nielsen | 1971 | 50,0% | 5/10 |
| 195 | Helge Vonsyld | 1973 | 50,0% | 5/10 |
| 196 | Benno Larsen | 1974 | 50,0% | 8/16 |
| 197 | Gitte Christensen | 1981 | 50,0% | 6/12 |
| 198 | Kent Nielsen | 1983 | 50,0% | 27/54 |
| 199 | Ulrik Moseby | 1987 | 50,0% | 5/10 |
| 200 | Claus Thomsen | 1995 | 50,0% | 10/20 |
| 201 | Hanne Nørregaard | 1996 | 50,0% | 7/14 |
| 202 | Lise Søndergaard | 1998 | 50,0% | 7/14 |
| 203 | Ulla Knudsen | 1999 | 50,0% | 7/14 |
| 204 | Julie Hauge Andersson | 1999 | 50,0% | 7/14 |
| 205 | Mitzi Møller | 2000 | 50,0% | 11/22 |
| 206 | Per Nielsen | 2002 | 50,0% | 5/10 |
| 207 | Stine Dimun | 2003 | 50,0% | 15/30 |
| 208 | Ditte Larsen | 2004 | 50,0% | 6/12 |
| 209 | Mette V. Jensen | 2006 | 50,0% | 6/12 |
| 210 | Daniel Wass | 2011 | 50,0% | 22/44 |
| 211 | Lukas Lerager | 2017 | 50,0% | 5/10 |
| 212 | Victor Kristiansen | 2023 | 50,0% | 9/18 |
| 213 | Pierre-Emile Højbjerg | 2014 | 49,5% | 47/95 |
| 214 | Stine Ballisager Pedersen | 2012 | 49,4% | 39/79 |
| 215 | Simon Kjær | 2009 | 49,2% | 65/132 |
| 216 | Lone Smidt Nielsen | 1977 | 49,1% | 28/57 |
| 217 | Kathrine Kühl | 2021 | 49,1% | 27/55 |
| 218 | Thomas Kahlenberg | 2003 | 48,9% | 23/47 |
| 219 | Ole Rasmussen | 1975 | 48,8% | 20/41 |
| 220 | Henrik Larsen | 1989 | 48,7% | 19/39 |
| 221 | Heino Hansen | 1972 | 48,4% | 15/31 |
| 222 | Simon Poulsen | 2007 | 48,4% | 15/31 |
| 223 | Kasper Schmeichel | 2013 | 48,3% | 58/120 |
| 224 | Bettina Falk | 2003 | 48,2% | 27/56 |
| 225 | Kaj Hansen | 1936 | 48,1% | 13/27 |
| 226 | William Kvist | 2007 | 48,1% | 39/81 |
| 227 | Jens Stryger Larsen | 2016 | 48,1% | 26/54 |
| 228 | Sten Ziegler | 1971 | 48,0% | 12/25 |
| 229 | Jacob Laursen | 1995 | 48,0% | 12/25 |
| 230 | Signe Andersen | 2000 | 48,0% | 12/25 |
| 231 | Michael Silberbauer | 2002 | 48,0% | 12/25 |
| 232 | Emma Snerle | 2019 | 47,9% | 23/48 |
| 233 | Jørgen Hansen | 1955 | 47,8% | 11/23 |
| 234 | Britta Ehmsen | 1978 | 47,8% | 11/23 |
| 235 | Annette Laursen | 1993 | 47,8% | 11/23 |
| 236 | Riza Durmisi | 2015 | 47,8% | 11/23 |
| 237 | Sofie Svava | 2019 | 47,6% | 30/63 |
| 238 | Janne Madsen | 2000 | 47,5% | 29/61 |
| 239 | Stine Larsen | 2015 | 47,5% | 38/80 |
| 240 | Finn Laudrup | 1967 | 47,4% | 9/19 |
| 241 | Hanne Larsen | 1978 | 47,4% | 9/19 |
| 242 | Glennie Nielsen | 1982 | 47,4% | 9/19 |
| 243 | Jakob Friis-Hansen | 1990 | 47,4% | 9/19 |
| 244 | Janni Thomsen | 2020 | 47,4% | 27/57 |
| 245 | Josefine Hasbo | 2020 | 47,4% | 18/38 |
| 246 | Nadia Nadim | 2009 | 47,2% | 51/108 |
| 247 | Cecilie Sandvej | 2009 | 47,2% | 17/36 |
| 248 | Katrine S. Pedersen | 1994 | 47,1% | 99/210 |
| 249 | Andreas Christensen | 2015 | 46,8% | 37/79 |
| 250 | Keld Pedersen | 1965 | 46,7% | 7/15 |
| 251 | Johnny Terney Hansen | 1965 | 46,7% | 21/45 |
| 252 | Isabella Bryld Obaze | 2022 | 46,7% | 7/15 |
| 253 | Amalie Vangsgaard | 2022 | 46,7% | 21/45 |
| 254 | Peter Schmeichel | 1987 | 46,5% | 60/129 |
| 255 | Eigil Nielsen | 1940 | 46,4% | 13/28 |
| 256 | Nanna Christiansen | 2009 | 46,4% | 52/112 |
| 257 | Kasper Dolberg | 2016 | 46,4% | 26/56 |
| 258 | Christian Eriksen | 2010 | 46,3% | 69/149 |
| 259 | Thomas Helveg | 1994 | 46,3% | 50/108 |
| 260 | Rikke Læntver Sevecke | 2016 | 46,3% | 25/54 |
| 261 | Nicoline Sørensen | 2016 | 46,3% | 25/54 |
| 262 | Jens Jørgen Hansen | 1962 | 46,2% | 18/39 |
| 263 | Peter Madsen | 2001 | 46,2% | 6/13 |
| 264 | Lise Overgaard Munk | 2009 | 46,2% | 18/39 |
| 265 | Poul Pedersen | 1953 | 46,0% | 23/50 |
| 266 | Simone Boye Sørensen | 2011 | 45,8% | 44/96 |
| 267 | Sofie Bredgaard | 2022 | 45,8% | 11/24 |
| 268 | Michael Krohn-Dehli | 2006 | 45,8% | 27/59 |
| 269 | Troels Rasmussen | 1982 | 45,7% | 16/35 |
| 270 | Sanne Troelsgaard Nielsen | 2008 | 45,7% | 90/197 |
| 271 | Jes Høgh | 1991 | 45,6% | 26/57 |
| 272 | Tine Cederkvist | 2000 | 45,6% | 31/68 |
| 273 | Kaj Paulsen | 1969 | 45,5% | 5/11 |
| 274 | Flemming Ahlberg | 1972 | 45,5% | 15/33 |
| 275 | Jette Hansen | 1980 | 45,5% | 15/33 |
| 276 | Hanne Pedersen | 1982 | 45,5% | 5/11 |
| 277 | Allan Nielsen | 1995 | 45,5% | 20/44 |
| 278 | Line Røddik | 2006 | 45,5% | 60/132 |
| 279 | Anja Thorsen Duckert | 2011 | 45,5% | 5/11 |
| 280 | Per Røntved | 1970 | 45,3% | 34/75 |
| 281 | Lene Christensen | 2020 | 45,2% | 14/31 |
| 282 | Carl Bertelsen | 1962 | 45,0% | 9/20 |
| 283 | Flemming Lund | 1972 | 45,0% | 9/20 |
| 284 | Søren Larsen | 2005 | 45,0% | 9/20 |
| 285 | Andreas Skov Olsen | 2020 | 45,0% | 18/40 |
| 286 | Andreas Bjelland | 2010 | 44,8% | 13/29 |
| 287 | Christina Ørntoft | 2005 | 44,8% | 30/67 |
| 288 | Jens Peder Hansen | 1949 | 44,7% | 17/38 |
| 289 | Claus Jensen | 2000 | 44,7% | 21/47 |
| 290 | Annie Gam-Pedersen | 1982 | 44,6% | 25/56 |
| 291 | Annette Mogensen | 1980 | 44,4% | 20/45 |
| 292 | Alice Larsen | 1988 | 44,4% | 8/18 |
| 293 | Miklos Molnar | 1990 | 44,4% | 8/18 |
| 294 | Michael Gravgaard | 2005 | 44,4% | 8/18 |
| 295 | Thomas Delaney | 2013 | 44,4% | 36/81 |
| 296 | Gitte Andersen | 2000 | 44,3% | 35/79 |
| 297 | Yussuf Poulsen | 2014 | 44,2% | 38/86 |
| 298 | Helle Jensen | 1987 | 44,2% | 34/77 |
| 299 | Lars Elstrup | 1988 | 44,1% | 15/34 |
| 300 | Merete Pedersen | 1993 | 44,1% | 60/136 |
| 301 | Ivan Jensen | 1945 | 44,0% | 11/25 |
| 302 | Marianne Jacobsen | 1987 | 44,0% | 11/25 |
| 303 | Tommy Troelsen | 1959 | 43,8% | 7/16 |
| 304 | Birgit Christensen | 1994 | 43,8% | 21/48 |
| 305 | Lene Madsen | 1994 | 43,8% | 14/32 |
| 306 | John Helt | 1982 | 43,6% | 17/39 |
| 307 | Nicolai Jørgensen | 2011 | 43,6% | 17/39 |
| 308 | Niclas Jensen | 1998 | 43,5% | 27/62 |
| 309 | Per Frandsen | 1990 | 43,5% | 10/23 |
| 310 | Martin Braithwaite | 2013 | 43,5% | 30/69 |
| 311 | Katrine Veje | 2009 | 43,3% | 74/171 |
| 312 | Anne Dot Eggers Nielsen | 1993 | 43,2% | 51/118 |
| 313 | Jan Heintze | 1987 | 43,0% | 37/86 |
| 314 | Harald Lyngsaa | 1940 | 42,9% | 6/14 |
| 315 | Jørgen Olesen | 1951 | 42,9% | 18/42 |
| 316 | Robert Skov | 2019 | 42,9% | 6/14 |
| 317 | Maja Bay Østergaard | 2023 | 42,9% | 9/21 |
| 318 | Daniel Agger | 2005 | 42,7% | 32/75 |
| 319 | Thomas Sørensen | 1999 | 42,6% | 43/101 |
| 320 | Johanna Rasmussen | 2002 | 42,5% | 65/153 |
| 321 | Per Krøldrup | 2004 | 42,4% | 14/33 |
| 322 | Bent Christensen Arensøe | 1989 | 42,3% | 11/26 |
| 323 | Karina Sefron | 1988 | 42,3% | 30/71 |
| 324 | Martin Jørgensen | 1998 | 42,2% | 43/102 |
| 325 | Mogens Therkildsen | 1971 | 42,1% | 8/19 |
| 326 | Jan Michaelsen | 2000 | 42,1% | 8/19 |
| 327 | Karen Holmgaard | 2018 | 42,1% | 16/38 |
| 328 | Caroline Møller Hansen | 2020 | 42,1% | 8/19 |
| 329 | Mariann Gajhede | 2003 | 42,1% | 45/107 |
| 330 | Pernille Obel | 1985 | 41,9% | 13/31 |
| 331 | Kristine Pedersen | 2008 | 41,9% | 13/31 |
| 332 | Kamma Flæng | 1995 | 41,9% | 18/43 |
| 333 | Louise Hansen | 1995 | 41,8% | 41/98 |
| 334 | Signe Bruun | 2017 | 41,8% | 23/55 |
| 335 | Birger Larsen | 1963 | 41,7% | 5/12 |
| 336 | Johnny Anker Hansen | 1987 | 41,7% | 5/12 |
| 337 | Søren Andersen | 1993 | 41,7% | 5/12 |
| 338 | Rasmus Würtz | 2005 | 41,7% | 5/12 |
| 339 | Niki Zimling | 2008 | 41,7% | 10/24 |
| 340 | Sine Hovesen | 2008 | 41,7% | 5/12 |
| 341 | Stig Tøfting | 1993 | 41,5% | 17/41 |
| 342 | Jørgen Rasmussen | 1971 | 41,4% | 12/29 |
| 343 | Irene Stelling | 1990 | 41,3% | 26/63 |
| 344 | Erik Terkelsen | 1950 | 41,2% | 7/17 |
| 345 | John Steen Olsen | 1966 | 41,2% | 7/17 |
| 346 | Pierre Larsen | 1983 | 41,2% | 7/17 |
| 347 | Lasse Schöne | 2009 | 41,2% | 21/51 |
| 348 | Katrine Abel | 2015 | 41,2% | 7/17 |
| 349 | Gitte Krogh | 1994 | 41,1% | 37/90 |
| 350 | Knud Lundberg | 1943 | 41,0% | 16/39 |
| 351 | Jannie Hansen | 1986 | 41,0% | 16/39 |
| 352 | Pernille Harder | 2009 | 40,9% | 70/171 |
| 353 | Lars Larsen | 1974 | 40,9% | 9/22 |
| 354 | Mette Nielsen | 1989 | 40,9% | 9/22 |
| 355 | Michael Schjønberg | 1995 | 40,9% | 18/44 |
| 356 | Mette Jokumsen | 1999 | 40,9% | 18/44 |
| 357 | Line S. Jensen | 2009 | 40,9% | 27/66 |
| 358 | Janni Arnth Jensen | 2010 | 40,9% | 38/93 |
| 359 | Lars Jacobsen | 2006 | 40,7% | 33/81 |
| 360 | Dennis Rommedahl | 2000 | 40,5% | 51/126 |
| 361 | Lene Jensen | 1996 | 40,4% | 44/109 |
| 362 | Walther Christensen | 1939 | 40,0% | 4/10 |
| 363 | Egon Johansen | 1940 | 40,0% | 4/10 |
| 364 | Aage Rou Jensen | 1945 | 40,0% | 12/30 |
| 365 | Erling Larsen | 1956 | 40,0% | 8/20 |
| 366 | Erik Lykke Sørensen | 1963 | 40,0% | 6/15 |
| 367 | Erik Nielsen | 1969 | 40,0% | 4/10 |
| 368 | Lars Lundkvist | 1978 | 40,0% | 4/10 |
| 369 | Morten Donnerup | 1982 | 40,0% | 4/10 |
| 370 | Ejner Eg Rahbek | 1983 | 40,0% | 4/10 |
| 371 | Bjørn Kristensen | 1987 | 40,0% | 8/20 |
| 372 | Bonny Madsen | 1987 | 40,0% | 28/70 |
| 373 | Torben Piechnik | 1991 | 40,0% | 6/15 |
| 374 | Mogens Krogh | 1992 | 40,0% | 4/10 |
| 375 | Martin Laursen | 2000 | 39,6% | 21/53 |
| 376 | Lisbet Kolding | 1989 | 39,4% | 26/66 |
| 377 | Nanna Johansen | 2005 | 39,3% | 11/28 |
| 378 | Annette Thychosen | 1988 | 39,1% | 18/46 |
| 379 | Theresa Eslund | 2008 | 39,1% | 52/133 |
| 380 | Dion Ørnvold | 1947 | 38,9% | 7/18 |
| 381 | Nadia Kjældgaard | 1999 | 38,9% | 14/36 |
| 382 | Christina Petersen | 1992 | 38,6% | 27/70 |
| 383 | Stina Lykke Petersen | 2011 | 38,6% | 32/83 |
| 384 | Mette Munk Nielsen | 1983 | 38,5% | 5/13 |
| 385 | Peter Rasmussen | 1989 | 38,5% | 5/13 |
| 386 | Daniel Jensen | 2002 | 38,5% | 20/52 |
| 387 | Pione Sisto | 2015 | 38,5% | 10/26 |
| 388 | Henrik Dalsgaard | 2016 | 38,5% | 10/26 |
| 389 | Rikke Holm | 1990 | 38,3% | 23/60 |
| 390 | Frederikke Thøgersen | 2014 | 38,3% | 36/94 |
| 391 | Erik Køppen | 1949 | 38,1% | 8/21 |
| 392 | Christian Poulsen | 2001 | 38,0% | 35/92 |
| 393 | Svend Andresen | 1970 | 37,9% | 11/29 |
| 394 | Thomas Gravesen | 1998 | 37,9% | 25/66 |
| 395 | Poul Andersen | 1952 | 37,5% | 6/16 |
| 396 | Flemming Mortensen | 1968 | 37,5% | 6/16 |
| 397 | Marianne Jensen | 1989 | 37,5% | 15/40 |
| 398 | Jon Dahl Tomasson | 1997 | 37,5% | 42/112 |
| 399 | Jesper Grønkjær | 1999 | 37,5% | 30/80 |
| 400 | Brian Priske | 2003 | 37,5% | 9/24 |
| 401 | Jeanne Axelsen | 1994 | 37,1% | 13/35 |
| 402 | Jakob Poulsen | 2009 | 37,1% | 13/35 |
| 403 | Sofie Junge Pedersen | 2011 | 37,1% | 33/89 |
| 404 | Susan Mackensie | 1983 | 37,0% | 10/27 |
| 405 | Nicklas Bendtner | 2006 | 37,0% | 30/81 |
| 406 | Christina Bonde | 1995 | 37,0% | 17/46 |
| 407 | Janni Johansen | 1997 | 36,6% | 15/41 |
| 408 | Kaj Jørgensen | 1950 | 36,4% | 4/11 |
| 409 | Christina Jensen | 1995 | 36,4% | 4/11 |
| 410 | René Henriksen | 1998 | 36,4% | 24/66 |
| 411 | Andreas Cornelius | 2012 | 36,4% | 16/44 |
| 412 | Lene Terp | 1993 | 36,2% | 38/105 |
| 413 | Luna Gevitz | 2014 | 36,0% | 9/25 |
| 414 | Birger Pedersen | 1970 | 35,7% | 5/14 |
| 415 | Karina Christensen | 1995 | 35,7% | 5/14 |
| 416 | Malene Olsen | 2003 | 35,7% | 5/14 |
| 417 | Dorthe Larsen | 1993 | 35,4% | 23/65 |
| 418 | Marie Herping | 2003 | 35,3% | 6/17 |
| 419 | Mathias "Zanka" Jørgensen | 2008 | 35,1% | 13/37 |
| 420 | Helle Nielsen | 2002 | 35,0% | 7/20 |
| 421 | Lotte Bagge | 1985 | 34,9% | 22/63 |
| 422 | Ebbe Sand | 1998 | 34,8% | 23/66 |
| 423 | Verner Nielsen | 1955 | 34,6% | 9/26 |
| 424 | Hanne Nissen | 1989 | 34,5% | 10/29 |
| 425 | Dorte Dalum Jensen | 1999 | 34,1% | 14/41 |
| 426 | Helle Bjerregaard | 1987 | 33,9% | 19/56 |
| 427 | Niels-Christian Holmstrøm | 1968 | 33,3% | 5/15 |
| 428 | Hans Ewald Hansen | 1971 | 33,3% | 6/18 |
| 429 | Niels Tune Hansen | 1975 | 33,3% | 5/15 |
| 430 | Helle Rotbøll | 1985 | 33,3% | 5/15 |
| 431 | Ulla Christensen | 1990 | 33,3% | 5/15 |
| 432 | Morten Wieghorst | 1994 | 33,3% | 10/30 |
| 433 | Søren Colding | 1996 | 33,3% | 9/27 |
| 434 | Mikka Hansen | 1999 | 33,3% | 4/12 |
| 435 | Cecilie Pedersen | 2002 | 33,3% | 4/12 |
| 436 | May Christensen | 2002 | 33,3% | 6/18 |
| 437 | Kenneth Perez | 2003 | 33,3% | 8/24 |
| 438 | Stephan Andersen | 2004 | 33,3% | 10/30 |
| 439 | Karoline S. Nielsen | 2012 | 33,3% | 8/24 |
| 440 | Julie Trustrup Jensen | 2013 | 33,3% | 7/21 |
| 441 | Janne Rasmussen | 1991 | 32,5% | 13/40 |
| 442 | Bjarne Goldbæk | 1987 | 32,1% | 9/28 |
| 443 | Peter Løvenkrands | 2002 | 31,8% | 7/22 |
| 444 | Birger Jensen | 1973 | 31,6% | 6/19 |
| 445 | Mikkel Beck | 1995 | 31,6% | 6/19 |
| 446 | Johnny Mølby | 1989 | 31,2% | 5/16 |
| 447 | Hanne Sand Christensen | 1994 | 31,0% | 9/29 |
| 448 | Mie Leth Karshøj | 2013 | 30,8% | 8/26 |
| 449 | Christen Brøgger | 1952 | 30,0% | 6/20 |
| 450 | Erik Pondal Jensen | 1954 | 30,0% | 6/20 |
| 451 | Karen Leth Hansen | 1985 | 30,0% | 3/10 |
| 452 | Mette Odgaard | 1985 | 30,0% | 3/10 |
| 453 | Britt Ebbesen Mortensen | 2002 | 30,0% | 3/10 |
| 454 | Leon Andreasen | 2007 | 30,0% | 6/20 |
| 455 | Sara Holmgaard | 2019 | 30,0% | 9/30 |
| 456 | Holger Seebach | 1947 | 29,4% | 5/17 |
| 457 | Julie Tavlo Petersson | 2012 | 29,4% | 5/17 |
| 458 | Emma Færge | 2022 | 27,8% | 5/18 |
| 459 | Jan Sørensen | 1977 | 27,3% | 3/11 |
| 460 | Jan Kristiansen | 2003 | 27,3% | 3/11 |
| 461 | Thomas Enevoldsen | 2009 | 27,3% | 3/11 |
| 462 | Cecilie Sørensen | 2012 | 27,3% | 3/11 |
| 463 | Marlene Kristensen | 1997 | 25,0% | 5/20 |
| 464 | Kasper Bøgelund | 2002 | 23,5% | 4/17 |
| 465 | Per Henriksen | 1953 | 21,4% | 3/14 |
| 466 | Jørgen Markussen | 1970 | 20,0% | 2/10 |
| 467 | Børge Bastholm Larsen | 1954 | 18,2% | 2/11 |
| 468 | Jesper Christiansen | 2005 | 18,2% | 2/11 |
| 469 | Ove Andersen | 1955 | 16,7% | 2/12 |
| 470 | Louise Kristiansen | 2006 | 16,7% | 2/12 |
| 471 | Camilla Kur Larsen | 2011 | 10,0% | 1/10 |
| 472 | Olivia Holdt | 2021 | 10,0% | 1/10 |
Flest EM/VM-slutrunder
Spillere der har deltaget i flest EM- og VM-slutrunder (mindst én kamp spillet).
Flest aktive sæsoner
Antal år hvori spilleren har spillet mindst én A-landskamp.
Flest kampe sammen
Spillerpar der har spillet flest A-landskampe på samme hold.
Barndomsklubber med flest spillere
Hvilke klubber har produceret flest A-landsholdsspillere?
| # | Klub | Spillere |
|---|---|---|
| 1 | Kjøbenhavns Boldklub | 62 |
| 2 | AB | 52 |
| 3 | Boldklubben Frem | 45 |
| 4 | Boldklubben af 1893 | 42 |
| 5 | Odense Boldklub | 35 |
| 6 | Boldklubben 1903 | 35 |
| 7 | Vejle Boldklub | 26 |
| 8 | Esbjerg fB | 26 |
| 9 | AGF | 25 |
| 10 | B 1909 | 21 |
| 11 | Hvidovre IF | 17 |
| 12 | HEI Aarhus | 17 |
| 13 | Fortuna Hjørring | 16 |
| 14 | Køge BK | 15 |
| 15 | Brønshøj Boldklub | 14 |
| 16 | Vanløse IF | 13 |
| 17 | Brøndby IF | 12 |
| 18 | Nykøbing Falster Boldklub af 1901 | 12 |
| 19 | Fremad Amager | 10 |
| 20 | Skovbakken IK OB | 10 |
| 21 | Boldklubben Rødovre | 10 |
| 22 | B1913 | 9 |
| 23 | Aarhus 1900 | 8 |
| 24 | Aalborg Boldklub | 8 |
| 25 | Hillerød IF | 7 |
| 26 | Virum-Sorgenfri BK | 7 |
| 27 | Boldklubben Skjold | 7 |
| 28 | Hellerup Idræts Klub | 7 |
| 29 | Horsens fS | 7 |
| 30 | Rosenhøj BK | 7 |
| 31 | Ringsted Pigefodbold | 7 |
| 32 | Kolding B | 7 |
| 33 | Ballerup-Skovlunde Fodbold (BSF) | 7 |
| 34 | Ribe BK | 7 |
| 35 | Holbæk B&I | 6 |
| 36 | Glostrup FK - IF 32 | 6 |
| 37 | Skovshoved Idrætsforening | 6 |
| 38 | Middelfart G&BK | 6 |
| 39 | Randers Freja | 6 |
| 40 | Lyngby Boldklub 1921 | 6 |
| 41 | Østerbros Boldklub | 5 |
| 42 | KFUMs Boldklub | 5 |
| 43 | Holstebro Boldklub | 5 |
| 44 | Brande IF | 5 |
| 45 | FC København | 5 |
| 46 | Kolding Idræts Forening | 5 |
| 47 | BK Stjernen af 1968 | 5 |
| 48 | B 1908 | 4 |
| 49 | Sædding/G IF | 4 |
| 50 | Frederikshavn fI | 4 |
| 51 | Vejen SF | 4 |
| 52 | SfB | 4 |
| 53 | Næstved BK | 4 |
| 54 | Jerne IF | 4 |
| 55 | Næsby BK | 4 |
| 56 | Stensballe IK | 4 |
| 57 | Greve Fodbold | 4 |
| 58 | Herning IK | 4 |
| 59 | Ballerup-Skovlunde Fodbold | 4 |
| 60 | Varde IF | 4 |
| 61 | ASA, Aarhus | 3 |
| 62 | Erritsø GIF | 3 |
| 63 | Skovlunde IF | 3 |
| 64 | Skive IK | 3 |
| 65 | KFUM.s BK Odense | 3 |
| 66 | Odder Fodbold | 3 |
| 67 | AIA-Tranbjerg | 3 |
| 68 | Aalborg Chang | 3 |
| 69 | Ringsted IF | 3 |
| 70 | Næstved I.F. | 3 |
| 71 | Bispebjerg Boldklub | 3 |
| 72 | Haderslev FK | 3 |
| 73 | Ringe BK | 3 |
| 74 | Vejgaard B | 3 |
| 75 | Slagelse B&I | 3 |
| 76 | Nyborg G & IF | 3 |
| 77 | Avarta | 3 |
| 78 | Vallensbæk IF | 3 |
| 79 | Måløv BK | 3 |
| 80 | Roskilde Boldklub | 3 |
| 81 | Brabrand IF | 3 |
| 82 | Svenstrup-Godthåb IF | 3 |
| 83 | AB Tårnby | 3 |
| 84 | Aarslev BK | 3 |
| 85 | Team Viborg | 3 |
| 86 | Hørsholm-Usserød IK | 3 |
| 87 | Taarbæk IF | 2 |
| 88 | Vejle Kammeraterne | 2 |
| 89 | Høje Gladsaxe IF | 2 |
| 90 | Hadsund B | 2 |
| 91 | IF Midtdjurs | 2 |
| 92 | Thisted FC | 2 |
| 93 | Fredericia FF | 2 |
| 94 | Støvring IF Fodbold | 2 |
| 95 | Herning Fremad | 2 |
| 96 | Hjerting IF | 2 |
| 97 | Viby IF | 2 |
| 98 | Fuglebakken KFUM Århus | 2 |
| 99 | Sanderum BK | 2 |
| 100 | Kløvermarkens Forenede Boldklubber | 2 |
| 101 | Borup IF Fodbold | 2 |
| 102 | Blovstrød IF | 2 |
| 103 | Brønderslev IF | 2 |
| 104 | Nørresundby Boldklub | 2 |
| 105 | Ikast FS | 2 |
| 106 | Nibe B | 2 |
| 107 | Nykøbing Mors IF | 2 |
| 108 | Otterup Bold- og Idrætsklub | 2 |
| 109 | BK Sylvia | 2 |
| 110 | Boldklubben Dalgas | 2 |
| 111 | Frederiksværk Fodbold Klub | 2 |
| 112 | Nr. Aaby IK | 2 |
| 113 | Fløng-Hedehusene Fodbold | 2 |
| 114 | Aulum IF | 2 |
| 115 | Kjellerup IF | 2 |
| 116 | Nakskov Boldklub | 2 |
| 117 | Frederiksberg Boldklub | 2 |
| 118 | Ballerup IF | 2 |
| 119 | Værløse BK | 2 |
| 120 | Tarup/Paarup IF | 2 |
| 121 | Fredericia KFUM | 2 |
| 122 | Vildbjerg SF | 2 |
| 123 | Silkeborg IF | 2 |
| 124 | Helsingør IF Fodbold | 2 |
| 125 | Herfølge BK | 2 |
| 126 | Aabenraa BK | 2 |
| 127 | Boldklubben Heimdal | 2 |
| 128 | BBB | 2 |
| 129 | Farsø/Ullits IK | 2 |
| 130 | Lillerød IF | 2 |
| 131 | Fjordager IF | 2 |
| 132 | Boldklubben af 1921, Nykøbing Falster | 2 |
| 133 | Sundby Boldklub | 2 |
| 134 | Spjald IF | 2 |
| 135 | Gentofte-Vangede Idrætsforening | 2 |
| 136 | Hellas | 2 |
| 137 | Mejrup GU | 2 |
| 138 | Hover IF | 2 |
| 139 | B52/Aalborg | 2 |
| 140 | IF Lyseng | 2 |
| 141 | Sengeløse GI | 2 |
| 142 | Vorup FB | 2 |
| 143 | B52/Aalborg Fodbold Club | 2 |
| 144 | Skagen IK | 2 |
| 145 | Kastrup Boldklub | 2 |
| 146 | S.K.F.I.F. | 2 |
| 147 | Himmelev-Veddelev BK | 2 |
| 148 | Jyllinge FC | 2 |
| 149 | B. 73, Slagelse | 2 |
| 150 | Bramming B | 2 |
| 151 | IF Skjold Birkerød | 2 |
| 152 | VRI | 2 |
| 153 | Houlkær IF | 2 |
| 154 | Grindsted GIF | 2 |
| 155 | Gug B | 2 |
| 156 | Aalborg Freja | 2 |
| 157 | Ejby IF 1968 | 2 |
| 158 | Farum BK | 2 |
| 159 | Tuse IF | 2 |
| 160 | Hornbæk IF | 2 |
| 161 | Bording IF | 2 |
| 162 | FC Nordsjælland | 2 |
| 163 | Alsønderup SG&I | 2 |
| 164 | Horne KFUM | 1 |
| 165 | LKB/Gistrup | 1 |
| 166 | Solrød FC | 1 |
| 167 | Daugaard IF | 1 |
| 168 | Glostrup 95 | 1 |
| 169 | Alhedens IF | 1 |
| 170 | Hermod | 1 |
| 171 | Østerbro Boldklub | 1 |
| 172 | Boldklubben Velo | 1 |
| 173 | Aarhus Fremad | 1 |
| 174 | Løgstør IF | 1 |
| 175 | ØB | 1 |
| 176 | Frederiksberg Kammeraternes IF | 1 |
| 177 | Lumby IF 88 | 1 |
| 178 | Boldklubben Ydun | 1 |
| 179 | Hasle IF | 1 |
| 180 | Maribo BK | 1 |
| 181 | Bedsted IF | 1 |
| 182 | Ejby IF Fodbold | 1 |
| 183 | Sejerslev | 1 |
| 184 | Boldklubben Marienlyst | 1 |
| 185 | Skovsgaard B | 1 |
| 186 | Boldklubben Frem Skelhøje | 1 |
| 187 | AaB | 1 |
| 188 | Hedensted IF | 1 |
| 189 | Aale UI | 1 |
| 190 | Vordingborg IF | 1 |
| 191 | Ubberud IF | 1 |
| 192 | IF Jarl Arden | 1 |
| 193 | Allested U & IF | 1 |
| 194 | Lundtofte Boldklub | 1 |
| 195 | Svallerup-Bjerge Gymnastik- og Idrætsforening | 1 |
| 196 | Vejle FC | 1 |
| 197 | Mørke IF | 1 |
| 198 | Knabstrup Idrætsforening | 1 |
| 199 | Skovshoved IF | 1 |
| 200 | Nørre Alslev BK | 1 |
| 201 | Gladsaxe-Hero BK | 1 |
| 202 | Råsted og Omegns Boldklub af 1984 | 1 |
| 203 | Hedehusene Idræts Klub | 1 |
| 204 | Kaas Idrætsforening | 1 |
| 205 | Herfølge Boldklub | 1 |
| 206 | Dalum IF | 1 |
| 207 | Lyngby Boldklub | 1 |
| 208 | Faxe BK | 1 |
| 209 | Gredstedbro B | 1 |
| 210 | BK Avarta | 1 |
| 211 | Fjorden IF | 1 |
| 212 | Viborg FF | 1 |
| 213 | Uldum IF | 1 |
| 214 | Kolind/Perstrup IF | 1 |
| 215 | Ølholm B | 1 |
| 216 | Tårs/Ugilt IF | 1 |
| 217 | Boldklubben Standard Kammeraterne | 1 |
| 218 | Aabyhøj IF | 1 |
| 219 | Kalundborg GB | 1 |
| 220 | Albertslund IF | 1 |
| 221 | Fraugde G & IF | 1 |
| 222 | NG Nivå | 1 |
| 223 | Borup IF (J) | 1 |
| 224 | Stubbekøbing BK | 1 |
| 225 | Fårvang IF | 1 |
| 226 | Ans IF | 1 |
| 227 | Firkantens Boldklub | 1 |
| 228 | Bylderup/Burkal IF | 1 |
| 229 | Asnæs BK | 1 |
| 230 | Humlebæk BK | 1 |
| 231 | Struer B | 1 |
| 232 | Purhus IF | 1 |
| 233 | Køge Nord FC | 1 |
| 234 | Janderup Billum Samarbejde | 1 |
| 235 | Aabybro IF | 1 |
| 236 | ac ballerup | 1 |
| 237 | Årby GI | 1 |
| 238 | SUB Sønderborg | 1 |
| 239 | Ølgod IF | 1 |
| 240 | Hammel GF | 1 |
| 241 | Eskilstrup BK | 1 |
| 242 | Bindslev/Tversted IF | 1 |
| 243 | Hellevad IF | 1 |
| 244 | Ølstykke FC | 1 |
| 245 | Jerlev IF | 1 |
| 246 | Ravnsbjerg IF | 1 |
| 247 | Ringive/Lindeballe IF | 1 |
| 248 | FV København | 1 |
| 249 | Vodskov IF | 1 |
| 250 | Jelling fS | 1 |
| 251 | Horsens B | 1 |
| 252 | Ingstrup SF | 1 |
| 253 | Kolding IF | 1 |
| 254 | Malmø FF | 1 |
| 255 | Skælskør Boldklub og Idrætsforening | 1 |
| 256 | Ebeltoft IF | 1 |
| 257 | Ålholm IF | 1 |
| 258 | Sydmors IF | 1 |
| 259 | Valby Boldklub | 1 |
| 260 | Sønderborg Boldklub | 1 |
| 261 | Løjt IF | 1 |
| 262 | Herrested GIF | 1 |
| 263 | Stoholm IF | 1 |
| 264 | Næsbjerg/Rousthøje UI | 1 |
| 265 | Vojens BI | 1 |
| 266 | Flemløse BK | 1 |
| 267 | TRIF | 1 |
| 268 | Ulkebøl Idræts- og Ungdomsforening | 1 |
| 269 | tst Fodbold | 1 |
| 270 | Glamsbjerg IF | 1 |
| 271 | G.D. Estoril Praia | 1 |
| 272 | Fladså Fodbold | 1 |
| 273 | St. Restrup IF | 1 |
| 274 | ASV Fodbold | 1 |
| 275 | Lunde B | 1 |
| 276 | Espergærde IF | 1 |
| 277 | Hundested IK | 1 |
| 278 | Spentrup IF | 1 |
| 279 | Outrup B | 1 |
| 280 | Fredensborg BI | 1 |
| 281 | Rikken Fodbold Club | 1 |
| 282 | Gadstrup IF | 1 |
| 283 | Seest B | 1 |
| 284 | Lund IF | 1 |
| 285 | Hornum IF | 1 |
| 286 | Faxe Ladeplads IF | 1 |
| 287 | Randers KFUM Fodbold | 1 |
| 288 | Allerød Fodbold Klub | 1 |
| 289 | B. Frem | 1 |
| 290 | BMI | 1 |
| 291 | Jernløse BK | 1 |
| 292 | Nr. Vium GF | 1 |
| 293 | Tulstrup-Faurholt IK | 1 |
| 294 | Brede IF | 1 |
| 295 | KFUM BK, Roskilde | 1 |
| 296 | Grantoften IF | 1 |
| 297 | Vellev IF | 1 |
| 298 | Suså IF | 1 |
| 299 | Dragør Boldklub | 1 |
| 300 | Møldrup/Tostrup IF | 1 |
| 301 | Ishøj IF | 1 |
| 302 | Dover GF | 1 |
| 303 | Boldklubben Vestia | 1 |
| 304 | Boldklubben Hekla | 1 |
| 305 | Herstedøster IC | 1 |
| 306 | Vinding SF | 1 |
| 307 | Jetsmark IF | 1 |
| 308 | Klinkby B | 1 |
| 309 | Alliancen IF | 1 |
| 310 | Tjørring IF | 1 |
| 311 | GFG Voel | 1 |
| 312 | Hobro IK | 1 |
| 313 | Sejs Svejbæk IF | 1 |
| 314 | Hvidebæk IF | 1 |
| 315 | IK Skovbakken (women) | 1 |
| 316 | Avedøre IF | 1 |
| 317 | Kerteminde BK | 1 |
| 318 | Videbæk IF | 1 |
| 319 | NPL Youth | 1 |
| 320 | Benløse IF | 1 |
| 321 | Ikast FS Fodbold | 1 |
| 322 | Dronninglund IF | 1 |
| 323 | Roslev IK | 1 |
| 324 | Skovlund IF | 1 |
| 325 | Jægersborg Boldklub | 1 |
| 326 | Korinth IF | 1 |
| 327 | Østervraa IF | 1 |
| 328 | Asaa B | 1 |
| 329 | KoldingQ | 1 |
| 330 | Taastrup FC | 1 |
| 331 | Bredballe IF | 1 |
| 332 | Fulham F.C. | 1 |
| 333 | Havnar Bóltfelag | 1 |
| 334 | GIF Nike | 1 |
| 335 | Husum Boldklub | 1 |
| 336 | Bruunshåb/Tapdrup IF | 1 |
| 337 | Dronningborg B | 1 |
| 338 | Bramdrupdam GIF | 1 |
| 339 | Hadsten Sports Klub | 1 |
| 340 | Ulbjerg IF | 1 |
| 1 | Kjøbenhavns Boldklub | 62 |
| 2 | AB | 52 |
| 3 | Boldklubben Frem | 45 |
| 4 | Boldklubben af 1893 | 41 |
| 5 | Boldklubben 1903 | 35 |
| 6 | Esbjerg fB | 26 |
| 7 | AGF | 25 |
| 8 | Vejle Boldklub | 19 |
| 9 | Odense Boldklub | 18 |
| 10 | Hvidovre IF | 17 |
| 11 | Køge BK | 15 |
| 12 | Brønshøj Boldklub | 14 |
| 13 | B 1909 | 13 |
| 14 | Vanløse IF | 12 |
| 15 | Fremad Amager | 10 |
| 16 | Nykøbing Falster Boldklub af 1901 | 10 |
| 17 | Aarhus 1900 | 8 |
| 18 | Aalborg Boldklub | 8 |
| 19 | B1913 | 8 |
| 20 | Horsens fS | 7 |
| 21 | Rosenhøj BK | 7 |
| 22 | Brøndby IF | 6 |
| 23 | Boldklubben Skjold | 6 |
| 24 | Holbæk B&I | 6 |
| 25 | Glostrup FK - IF 32 | 6 |
| 26 | Skovshoved Idrætsforening | 6 |
| 27 | Randers Freja | 6 |
| 28 | Lyngby Boldklub 1921 | 6 |
| 29 | Virum-Sorgenfri BK | 5 |
| 30 | Østerbros Boldklub | 5 |
| 31 | Hellerup Idræts Klub | 5 |
| 32 | KFUMs Boldklub | 5 |
| 33 | Holstebro Boldklub | 5 |
| 34 | Brande IF | 5 |
| 35 | FC København | 5 |
| 36 | Middelfart G&BK | 5 |
| 37 | Kolding Idræts Forening | 5 |
| 38 | B 1908 | 4 |
| 39 | Sædding/G IF | 4 |
| 40 | SfB | 4 |
| 41 | Næstved BK | 4 |
| 42 | Frederikshavn fI | 3 |
| 43 | Skive IK | 3 |
| 44 | KFUM.s BK Odense | 3 |
| 45 | Odder Fodbold | 3 |
| 46 | AIA-Tranbjerg | 3 |
| 47 | Aalborg Chang | 3 |
| 48 | Næstved I.F. | 3 |
| 49 | Vejgaard B | 3 |
| 50 | Slagelse B&I | 3 |
| 51 | Nyborg G & IF | 3 |
| 52 | Jerne IF | 3 |
| 53 | Avarta | 3 |
| 54 | Næsby BK | 3 |
| 55 | AB Tårnby | 3 |
| 56 | Taarbæk IF | 2 |
| 57 | Vejle Kammeraterne | 2 |
| 58 | Høje Gladsaxe IF | 2 |
| 59 | IF Midtdjurs | 2 |
| 60 | ASA, Aarhus | 2 |
| 61 | Erritsø GIF | 2 |
| 62 | Fredericia FF | 2 |
| 63 | Skovlunde IF | 2 |
| 64 | Støvring IF Fodbold | 2 |
| 65 | Herning Fremad | 2 |
| 66 | Hjerting IF | 2 |
| 67 | Viby IF | 2 |
| 68 | Fuglebakken KFUM Århus | 2 |
| 69 | Sanderum BK | 2 |
| 70 | Kløvermarkens Forenede Boldklubber | 2 |
| 71 | Borup IF Fodbold | 2 |
| 72 | Blovstrød IF | 2 |
| 73 | Brønderslev IF | 2 |
| 74 | Vejen SF | 2 |
| 75 | Nørresundby Boldklub | 2 |
| 76 | Ikast FS | 2 |
| 77 | Nibe B | 2 |
| 78 | Nykøbing Mors IF | 2 |
| 79 | Otterup Bold- og Idrætsklub | 2 |
| 80 | Ringe BK | 2 |
| 81 | BK Sylvia | 2 |
| 82 | Boldklubben Dalgas | 2 |
| 83 | Nr. Aaby IK | 2 |
| 84 | Skovbakken IK OB | 2 |
| 85 | Frederiksberg Boldklub | 2 |
| 86 | Ballerup IF | 2 |
| 87 | Værløse BK | 2 |
| 88 | Fredericia KFUM | 2 |
| 89 | Silkeborg IF | 2 |
| 90 | Helsingør IF Fodbold | 2 |
| 91 | Herfølge BK | 2 |
| 92 | Aabenraa BK | 2 |
| 93 | Boldklubben Heimdal | 2 |
| 94 | BBB | 2 |
| 95 | Vallensbæk IF | 2 |
| 96 | Stensballe IK | 2 |
| 97 | Roskilde Boldklub | 2 |
| 98 | Brabrand IF | 2 |
| 99 | Boldklubben Rødovre | 2 |
| 100 | Fjordager IF | 2 |
| 101 | Kastrup Boldklub | 2 |
| 102 | S.K.F.I.F. | 2 |
| 103 | Greve Fodbold | 2 |
| 104 | Aarslev BK | 2 |
| 105 | Aalborg Freja | 2 |
| 106 | Farum BK | 2 |
| 107 | Hornbæk IF | 2 |
| 108 | Alsønderup SG&I | 2 |
| 109 | Horne KFUM | 1 |
| 110 | LKB/Gistrup | 1 |
| 111 | Hadsund B | 1 |
| 112 | Solrød FC | 1 |
| 113 | Thisted FC | 1 |
| 114 | Daugaard IF | 1 |
| 115 | Hillerød IF | 1 |
| 116 | Glostrup 95 | 1 |
| 117 | Alhedens IF | 1 |
| 118 | Hermod | 1 |
| 119 | Østerbro Boldklub | 1 |
| 120 | Boldklubben Velo | 1 |
| 121 | Aarhus Fremad | 1 |
| 122 | Løgstør IF | 1 |
| 123 | ØB | 1 |
| 124 | Frederiksberg Kammeraternes IF | 1 |
| 125 | Lumby IF 88 | 1 |
| 126 | Boldklubben Ydun | 1 |
| 127 | Hasle IF | 1 |
| 128 | Maribo BK | 1 |
| 129 | Bedsted IF | 1 |
| 130 | Ejby IF Fodbold | 1 |
| 131 | Ringsted IF | 1 |
| 132 | Sejerslev | 1 |
| 133 | Bispebjerg Boldklub | 1 |
| 134 | Haderslev FK | 1 |
| 135 | Boldklubben Marienlyst | 1 |
| 136 | Skovsgaard B | 1 |
| 137 | Boldklubben Frem Skelhøje | 1 |
| 138 | AaB | 1 |
| 139 | Hedensted IF | 1 |
| 140 | Aale UI | 1 |
| 141 | Vordingborg IF | 1 |
| 142 | Frederiksværk Fodbold Klub | 1 |
| 143 | Ubberud IF | 1 |
| 144 | IF Jarl Arden | 1 |
| 145 | Fløng-Hedehusene Fodbold | 1 |
| 146 | Aulum IF | 1 |
| 147 | Allested U & IF | 1 |
| 148 | Lundtofte Boldklub | 1 |
| 149 | Svallerup-Bjerge Gymnastik- og Idrætsforening | 1 |
| 150 | Vejle FC | 1 |
| 151 | Mørke IF | 1 |
| 152 | Knabstrup Idrætsforening | 1 |
| 153 | Skovshoved IF | 1 |
| 154 | Nørre Alslev BK | 1 |
| 155 | Gladsaxe-Hero BK | 1 |
| 156 | Råsted og Omegns Boldklub af 1984 | 1 |
| 157 | Kjellerup IF | 1 |
| 158 | Hedehusene Idræts Klub | 1 |
| 159 | Nakskov Boldklub | 1 |
| 160 | Kaas Idrætsforening | 1 |
| 161 | Herfølge Boldklub | 1 |
| 162 | Dalum IF | 1 |
| 163 | Lyngby Boldklub | 1 |
| 164 | Faxe BK | 1 |
| 165 | Gredstedbro B | 1 |
| 166 | BK Avarta | 1 |
| 167 | Tarup/Paarup IF | 1 |
| 168 | Fjorden IF | 1 |
| 169 | Viborg FF | 1 |
| 170 | Vildbjerg SF | 1 |
| 171 | Uldum IF | 1 |
| 172 | Kolind/Perstrup IF | 1 |
| 173 | Ølholm B | 1 |
| 174 | Tårs/Ugilt IF | 1 |
| 175 | Boldklubben Standard Kammeraterne | 1 |
| 176 | Aabyhøj IF | 1 |
| 177 | Kalundborg GB | 1 |
| 178 | Albertslund IF | 1 |
| 179 | Fraugde G & IF | 1 |
| 180 | NG Nivå | 1 |
| 181 | Borup IF (J) | 1 |
| 182 | Stubbekøbing BK | 1 |
| 183 | Fårvang IF | 1 |
| 184 | Ans IF | 1 |
| 185 | Firkantens Boldklub | 1 |
| 186 | Måløv BK | 1 |
| 187 | Bylderup/Burkal IF | 1 |
| 188 | Asnæs BK | 1 |
| 189 | Humlebæk BK | 1 |
| 190 | Struer B | 1 |
| 191 | Purhus IF | 1 |
| 192 | Farsø/Ullits IK | 1 |
| 193 | Køge Nord FC | 1 |
| 194 | Lillerød IF | 1 |
| 195 | Janderup Billum Samarbejde | 1 |
| 196 | Aabybro IF | 1 |
| 197 | ac ballerup | 1 |
| 198 | Årby GI | 1 |
| 199 | Ølgod IF | 1 |
| 200 | Hammel GF | 1 |
| 201 | Eskilstrup BK | 1 |
| 202 | Bindslev/Tversted IF | 1 |
| 203 | Boldklubben af 1921, Nykøbing Falster | 1 |
| 204 | Ålholm IF | 1 |
| 205 | Næsbjerg/Rousthøje UI | 1 |
| 206 | Flemløse BK | 1 |
| 207 | TRIF | 1 |
| 208 | Ulkebøl Idræts- og Ungdomsforening | 1 |
| 209 | tst Fodbold | 1 |
| 210 | Glamsbjerg IF | 1 |
| 211 | G.D. Estoril Praia | 1 |
| 212 | Varde IF | 1 |
| 213 | St. Restrup IF | 1 |
| 214 | Himmelev-Veddelev BK | 1 |
| 215 | Sengeløse GI | 1 |
| 216 | Hundested IK | 1 |
| 217 | Spentrup IF | 1 |
| 218 | Spjald IF | 1 |
| 219 | Fredensborg BI | 1 |
| 220 | Hellas | 1 |
| 221 | Lund IF | 1 |
| 222 | Faxe Ladeplads IF | 1 |
| 223 | Randers KFUM Fodbold | 1 |
| 224 | Allerød Fodbold Klub | 1 |
| 225 | B. Frem | 1 |
| 226 | Houlkær IF | 1 |
| 227 | Brede IF | 1 |
| 228 | Gentofte-Vangede Idrætsforening | 1 |
| 229 | Grindsted GIF | 1 |
| 230 | KFUM BK, Roskilde | 1 |
| 231 | IF Lyseng | 1 |
| 232 | Grantoften IF | 1 |
| 233 | Suså IF | 1 |
| 234 | Møldrup/Tostrup IF | 1 |
| 235 | Ishøj IF | 1 |
| 236 | Boldklubben Vestia | 1 |
| 237 | Gug B | 1 |
| 238 | Boldklubben Hekla | 1 |
| 239 | Svenstrup-Godthåb IF | 1 |
| 240 | Skagen IK | 1 |
| 241 | Tjørring IF | 1 |
| 242 | GFG Voel | 1 |
| 243 | Sejs Svejbæk IF | 1 |
| 244 | Hvidebæk IF | 1 |
| 245 | Bramming B | 1 |
| 246 | Avedøre IF | 1 |
| 247 | FC Nordsjælland | 1 |
| 248 | Kerteminde BK | 1 |
| 249 | NPL Youth | 1 |
| 250 | Benløse IF | 1 |
| 251 | Roslev IK | 1 |
| 252 | Skovlund IF | 1 |
| 253 | Tuse IF | 1 |
| 254 | Jægersborg Boldklub | 1 |
| 255 | Korinth IF | 1 |
| 256 | Østervraa IF | 1 |
| 257 | Jyllinge FC | 1 |
| 258 | Vorup FB | 1 |
| 259 | Hørsholm-Usserød IK | 1 |
| 260 | Taastrup FC | 1 |
| 261 | Bredballe IF | 1 |
| 262 | VRI | 1 |
| 263 | Fulham F.C. | 1 |
| 264 | IF Skjold Birkerød | 1 |
| 265 | GIF Nike | 1 |
| 266 | Husum Boldklub | 1 |
| 267 | Bruunshåb/Tapdrup IF | 1 |
| 268 | Dronningborg B | 1 |
| 269 | Bramdrupdam GIF | 1 |
| 270 | Hadsten Sports Klub | 1 |
| 271 | Ejby IF 1968 | 1 |
| 272 | Ulbjerg IF | 1 |
| 1 | HEI Aarhus | 17 |
| 2 | Odense Boldklub | 17 |
| 3 | Fortuna Hjørring | 16 |
| 4 | Skovbakken IK OB | 8 |
| 5 | Boldklubben Rødovre | 8 |
| 6 | B 1909 | 8 |
| 7 | Vejle Boldklub | 7 |
| 8 | Ringsted Pigefodbold | 7 |
| 9 | Kolding B | 7 |
| 10 | Ballerup-Skovlunde Fodbold (BSF) | 7 |
| 11 | Ribe BK | 7 |
| 12 | Hillerød IF | 6 |
| 13 | Brøndby IF | 6 |
| 14 | BK Stjernen af 1968 | 5 |
| 15 | Herning IK | 4 |
| 16 | Ballerup-Skovlunde Fodbold | 4 |
| 17 | Varde IF | 3 |
| 18 | Team Viborg | 3 |
| 19 | Stensballe IK | 2 |
| 20 | Sundby Boldklub | 2 |
| 21 | Mejrup GU | 2 |
| 22 | Nykøbing Falster Boldklub af 1901 | 2 |
| 23 | Svenstrup-Godthåb IF | 2 |
| 24 | Hover IF | 2 |
| 25 | B52/Aalborg | 2 |
| 26 | Bispebjerg Boldklub | 2 |
| 27 | Greve Fodbold | 2 |
| 28 | B52/Aalborg Fodbold Club | 2 |
| 29 | Virum-Sorgenfri BK | 2 |
| 30 | Ringsted IF | 2 |
| 31 | Hellerup Idræts Klub | 2 |
| 32 | B. 73, Slagelse | 2 |
| 33 | Måløv BK | 2 |
| 34 | Vejen SF | 2 |
| 35 | Haderslev FK | 2 |
| 36 | Bording IF | 2 |
| 37 | Hørsholm-Usserød IK | 2 |
| 38 | SUB Sønderborg | 1 |
| 39 | Hellevad IF | 1 |
| 40 | Ølstykke FC | 1 |
| 41 | Boldklubben af 1921, Nykøbing Falster | 1 |
| 42 | Jerlev IF | 1 |
| 43 | Ravnsbjerg IF | 1 |
| 44 | Spjald IF | 1 |
| 45 | Vallensbæk IF | 1 |
| 46 | Gentofte-Vangede Idrætsforening | 1 |
| 47 | Ringive/Lindeballe IF | 1 |
| 48 | FV København | 1 |
| 49 | Hellas | 1 |
| 50 | Hadsund B | 1 |
| 51 | Fløng-Hedehusene Fodbold | 1 |
| 52 | Lillerød IF | 1 |
| 53 | Nakskov Boldklub | 1 |
| 54 | Vodskov IF | 1 |
| 55 | Jelling fS | 1 |
| 56 | Horsens B | 1 |
| 57 | Ingstrup SF | 1 |
| 58 | Kolding IF | 1 |
| 59 | Malmø FF | 1 |
| 60 | Skælskør Boldklub og Idrætsforening | 1 |
| 61 | Ebeltoft IF | 1 |
| 62 | IF Lyseng | 1 |
| 63 | Sengeløse GI | 1 |
| 64 | Vorup FB | 1 |
| 65 | Roskilde Boldklub | 1 |
| 66 | Sydmors IF | 1 |
| 67 | Ringe BK | 1 |
| 68 | Skovlunde IF | 1 |
| 69 | Valby Boldklub | 1 |
| 70 | Sønderborg Boldklub | 1 |
| 71 | Løjt IF | 1 |
| 72 | Herrested GIF | 1 |
| 73 | Stoholm IF | 1 |
| 74 | Skagen IK | 1 |
| 75 | Vojens BI | 1 |
| 76 | Fladså Fodbold | 1 |
| 77 | ASV Fodbold | 1 |
| 78 | Lunde B | 1 |
| 79 | Vanløse IF | 1 |
| 80 | Espergærde IF | 1 |
| 81 | Jyllinge FC | 1 |
| 82 | Brabrand IF | 1 |
| 83 | Aarslev BK | 1 |
| 84 | Outrup B | 1 |
| 85 | Bramming B | 1 |
| 86 | IF Skjold Birkerød | 1 |
| 87 | Himmelev-Veddelev BK | 1 |
| 88 | Boldklubben Skjold | 1 |
| 89 | Aulum IF | 1 |
| 90 | VRI | 1 |
| 91 | ASA, Aarhus | 1 |
| 92 | Rikken Fodbold Club | 1 |
| 93 | Gadstrup IF | 1 |
| 94 | Seest B | 1 |
| 95 | Hornum IF | 1 |
| 96 | Middelfart G&BK | 1 |
| 97 | BMI | 1 |
| 98 | Jernløse BK | 1 |
| 99 | Nr. Vium GF | 1 |
| 100 | Tulstrup-Faurholt IK | 1 |
| 101 | Frederikshavn fI | 1 |
| 102 | Gug B | 1 |
| 103 | Vellev IF | 1 |
| 104 | Dragør Boldklub | 1 |
| 105 | B1913 | 1 |
| 106 | Dover GF | 1 |
| 107 | Houlkær IF | 1 |
| 108 | Thisted FC | 1 |
| 109 | Næsby BK | 1 |
| 110 | Herstedøster IC | 1 |
| 111 | Vinding SF | 1 |
| 112 | Ejby IF 1968 | 1 |
| 113 | Jetsmark IF | 1 |
| 114 | Farsø/Ullits IK | 1 |
| 115 | Klinkby B | 1 |
| 116 | Alliancen IF | 1 |
| 117 | Tuse IF | 1 |
| 118 | Hobro IK | 1 |
| 119 | IK Skovbakken (women) | 1 |
| 120 | Grindsted GIF | 1 |
| 121 | Boldklubben af 1893 | 1 |
| 122 | Kjellerup IF | 1 |
| 123 | Videbæk IF | 1 |
| 124 | Vildbjerg SF | 1 |
| 125 | Ikast FS Fodbold | 1 |
| 126 | Dronninglund IF | 1 |
| 127 | Frederiksværk Fodbold Klub | 1 |
| 128 | Asaa B | 1 |
| 129 | KoldingQ | 1 |
| 130 | Jerne IF | 1 |
| 131 | Erritsø GIF | 1 |
| 132 | FC Nordsjælland | 1 |
| 133 | Tarup/Paarup IF | 1 |
| 134 | Havnar Bóltfelag | 1 |
Kommuner
Alle 98 kommuner rangeret efter antal A-landsholdsspillere født der.
| # | Kommune | Spillere |
|---|---|---|
| 1 | København | 269 |
| 2 | Odense | 78 |
| 3 | Aarhus | 77 |
| 4 | Frederiksberg | 56 |
| 5 | Esbjerg | 38 |
| 6 | Aalborg | 31 |
| 7 | Vejle | 30 |
| 8 | Hjørring | 22 |
| 9 | Guldborgsund | 18 |
| 10 | Ballerup | 16 |
| 11 | Kolding | 16 |
| 12 | Randers | 16 |
| 13 | Glostrup | 14 |
| 14 | Viborg | 14 |
| 15 | Gentofte | 13 |
| 16 | Rødovre | 13 |
| 17 | Horsens | 13 |
| 18 | Lyngby-Taarbæk | 12 |
| 19 | Ringsted | 12 |
| 20 | Svendborg | 12 |
| 21 | Frederikshavn | 12 |
| 22 | Hvidovre | 11 |
| 23 | Ikast-Brande | 11 |
| 24 | Køge | 10 |
| 25 | Roskilde | 10 |
| 26 | Herning | 10 |
| 27 | Høje-Taastrup | 9 |
| 28 | Tårnby | 9 |
| 29 | Varde | 9 |
| 30 | Fredericia | 9 |
| 31 | Silkeborg | 9 |
| 32 | Næstved | 8 |
| 33 | Middelfart | 8 |
| 34 | Holstebro | 8 |
| 35 | Brøndby | 7 |
| 36 | Gladsaxe | 7 |
| 37 | Hillerød | 7 |
| 38 | Holbæk | 7 |
| 39 | Slagelse | 7 |
| 40 | Faaborg-Midtfyn | 7 |
| 41 | Furesø | 6 |
| 42 | Rudersdal | 6 |
| 43 | Lolland | 6 |
| 44 | Nyborg | 6 |
| 45 | Syddjurs | 6 |
| 46 | Thisted | 6 |
| 47 | Mariagerfjord | 6 |
| 48 | Kalundborg | 5 |
| 49 | Vordingborg | 5 |
| 50 | Haderslev | 5 |
| 51 | Sønderborg | 5 |
| 52 | Vejen | 5 |
| 53 | Vesthimmerland | 5 |
| 54 | Allerød | 4 |
| 55 | Helsingør | 4 |
| 56 | Egedal | 4 |
| 57 | Lemvig | 4 |
| 58 | Morsø | 4 |
| 59 | Skive | 4 |
| 60 | Jammerbugt | 4 |
| 61 | Dragør | 3 |
| 62 | Albertslund | 3 |
| 63 | Halsnæs | 3 |
| 64 | Faxe | 3 |
| 65 | Assens | 3 |
| 66 | Kerteminde | 3 |
| 67 | Aabenraa | 3 |
| 68 | Favrskov | 3 |
| 69 | Brønderslev | 3 |
| 70 | Herlev | 2 |
| 71 | Ishøj | 2 |
| 72 | Vallensbæk | 2 |
| 73 | Hørsholm | 2 |
| 74 | Odsherred | 2 |
| 75 | Sorø | 2 |
| 76 | Bornholm | 2 |
| 77 | Nordfyn | 2 |
| 78 | Billund | 2 |
| 79 | Struer | 2 |
| 80 | Odder | 2 |
| 81 | Ringkøbing-Skjern | 2 |
| 82 | Hedensted | 2 |
| 83 | Rebild | 2 |
| 84 | Fredensborg | 1 |
| 85 | Greve | 1 |
| 86 | Stevns | 1 |
| 87 | Tønder | 1 |
| 88 | Norddjurs | 1 |
| 89 | Samsø | 1 |
| 90 | Skanderborg | 1 |
| 91 | Frederikssund | 0 |
| 92 | Solrød | 0 |
| 93 | Gribskov | 0 |
| 94 | Lejre | 0 |
| 95 | Christiansø | 0 |
| 96 | Langeland | 0 |
| 97 | Ærø | 0 |
| 98 | Fanø | 0 |
| 99 | Læsø | 0 |
| 1 | København | 257 |
| 2 | Frederiksberg | 55 |
| 3 | Odense | 51 |
| 4 | Aarhus | 48 |
| 5 | Esbjerg | 28 |
| 6 | Aalborg | 24 |
| 7 | Vejle | 18 |
| 8 | Guldborgsund | 15 |
| 9 | Randers | 14 |
| 10 | Glostrup | 13 |
| 11 | Hvidovre | 11 |
| 12 | Lyngby-Taarbæk | 10 |
| 13 | Køge | 10 |
| 14 | Horsens | 10 |
| 15 | Gentofte | 9 |
| 16 | Tårnby | 9 |
| 17 | Viborg | 9 |
| 18 | Frederikshavn | 9 |
| 19 | Fredericia | 8 |
| 20 | Gladsaxe | 7 |
| 21 | Næstved | 7 |
| 22 | Middelfart | 7 |
| 23 | Svendborg | 7 |
| 24 | Kolding | 7 |
| 25 | Holstebro | 7 |
| 26 | Ikast-Brande | 7 |
| 27 | Høje-Taastrup | 6 |
| 28 | Roskilde | 6 |
| 29 | Holbæk | 6 |
| 30 | Faaborg-Midtfyn | 6 |
| 31 | Silkeborg | 6 |
| 32 | Hjørring | 6 |
| 33 | Rødovre | 5 |
| 34 | Furesø | 5 |
| 35 | Rudersdal | 5 |
| 36 | Kalundborg | 5 |
| 37 | Slagelse | 5 |
| 38 | Lolland | 5 |
| 39 | Vordingborg | 5 |
| 40 | Nyborg | 5 |
| 41 | Thisted | 5 |
| 42 | Sønderborg | 4 |
| 43 | Varde | 4 |
| 44 | Herning | 4 |
| 45 | Syddjurs | 4 |
| 46 | Morsø | 4 |
| 47 | Skive | 4 |
| 48 | Ballerup | 3 |
| 49 | Allerød | 3 |
| 50 | Helsingør | 3 |
| 51 | Egedal | 3 |
| 52 | Faxe | 3 |
| 53 | Ringsted | 3 |
| 54 | Assens | 3 |
| 55 | Kerteminde | 3 |
| 56 | Vejen | 3 |
| 57 | Lemvig | 3 |
| 58 | Jammerbugt | 3 |
| 59 | Brøndby | 2 |
| 60 | Dragør | 2 |
| 61 | Herlev | 2 |
| 62 | Hillerød | 2 |
| 63 | Halsnæs | 2 |
| 64 | Sorø | 2 |
| 65 | Bornholm | 2 |
| 66 | Haderslev | 2 |
| 67 | Struer | 2 |
| 68 | Favrskov | 2 |
| 69 | Odder | 2 |
| 70 | Hedensted | 2 |
| 71 | Brønderslev | 2 |
| 72 | Vesthimmerland | 2 |
| 73 | Rebild | 2 |
| 74 | Mariagerfjord | 2 |
| 75 | Albertslund | 1 |
| 76 | Ishøj | 1 |
| 77 | Vallensbæk | 1 |
| 78 | Fredensborg | 1 |
| 79 | Hørsholm | 1 |
| 80 | Odsherred | 1 |
| 81 | Stevns | 1 |
| 82 | Nordfyn | 1 |
| 83 | Billund | 1 |
| 84 | Tønder | 1 |
| 85 | Aabenraa | 1 |
| 86 | Norddjurs | 1 |
| 87 | Samsø | 1 |
| 88 | Skanderborg | 1 |
| 89 | Ringkøbing-Skjern | 1 |
| 90 | Frederikssund | 0 |
| 91 | Greve | 0 |
| 92 | Solrød | 0 |
| 93 | Gribskov | 0 |
| 94 | Lejre | 0 |
| 95 | Christiansø | 0 |
| 96 | Langeland | 0 |
| 97 | Ærø | 0 |
| 98 | Fanø | 0 |
| 99 | Læsø | 0 |
| 1 | Aarhus | 29 |
| 2 | Odense | 27 |
| 3 | Hjørring | 16 |
| 4 | Ballerup | 13 |
| 5 | København | 12 |
| 6 | Vejle | 12 |
| 7 | Esbjerg | 10 |
| 8 | Ringsted | 9 |
| 9 | Kolding | 9 |
| 10 | Rødovre | 8 |
| 11 | Aalborg | 7 |
| 12 | Herning | 6 |
| 13 | Brøndby | 5 |
| 14 | Hillerød | 5 |
| 15 | Svendborg | 5 |
| 16 | Varde | 5 |
| 17 | Viborg | 5 |
| 18 | Gentofte | 4 |
| 19 | Roskilde | 4 |
| 20 | Ikast-Brande | 4 |
| 21 | Mariagerfjord | 4 |
| 22 | Høje-Taastrup | 3 |
| 23 | Guldborgsund | 3 |
| 24 | Haderslev | 3 |
| 25 | Horsens | 3 |
| 26 | Silkeborg | 3 |
| 27 | Frederikshavn | 3 |
| 28 | Vesthimmerland | 3 |
| 29 | Albertslund | 2 |
| 30 | Lyngby-Taarbæk | 2 |
| 31 | Slagelse | 2 |
| 32 | Vejen | 2 |
| 33 | Aabenraa | 2 |
| 34 | Syddjurs | 2 |
| 35 | Randers | 2 |
| 36 | Frederiksberg | 1 |
| 37 | Dragør | 1 |
| 38 | Glostrup | 1 |
| 39 | Ishøj | 1 |
| 40 | Vallensbæk | 1 |
| 41 | Furesø | 1 |
| 42 | Allerød | 1 |
| 43 | Helsingør | 1 |
| 44 | Hørsholm | 1 |
| 45 | Rudersdal | 1 |
| 46 | Egedal | 1 |
| 47 | Greve | 1 |
| 48 | Halsnæs | 1 |
| 49 | Odsherred | 1 |
| 50 | Holbæk | 1 |
| 51 | Lolland | 1 |
| 52 | Næstved | 1 |
| 53 | Middelfart | 1 |
| 54 | Faaborg-Midtfyn | 1 |
| 55 | Nyborg | 1 |
| 56 | Nordfyn | 1 |
| 57 | Billund | 1 |
| 58 | Sønderborg | 1 |
| 59 | Fredericia | 1 |
| 60 | Holstebro | 1 |
| 61 | Lemvig | 1 |
| 62 | Favrskov | 1 |
| 63 | Ringkøbing-Skjern | 1 |
| 64 | Thisted | 1 |
| 65 | Brønderslev | 1 |
| 66 | Jammerbugt | 1 |
| 67 | Gladsaxe | 0 |
| 68 | Herlev | 0 |
| 69 | Hvidovre | 0 |
| 70 | Tårnby | 0 |
| 71 | Fredensborg | 0 |
| 72 | Frederikssund | 0 |
| 73 | Køge | 0 |
| 74 | Solrød | 0 |
| 75 | Gribskov | 0 |
| 76 | Faxe | 0 |
| 77 | Kalundborg | 0 |
| 78 | Stevns | 0 |
| 79 | Sorø | 0 |
| 80 | Lejre | 0 |
| 81 | Vordingborg | 0 |
| 82 | Bornholm | 0 |
| 83 | Christiansø | 0 |
| 84 | Assens | 0 |
| 85 | Kerteminde | 0 |
| 86 | Langeland | 0 |
| 87 | Ærø | 0 |
| 88 | Tønder | 0 |
| 89 | Fanø | 0 |
| 90 | Struer | 0 |
| 91 | Norddjurs | 0 |
| 92 | Odder | 0 |
| 93 | Samsø | 0 |
| 94 | Skanderborg | 0 |
| 95 | Hedensted | 0 |
| 96 | Morsø | 0 |
| 97 | Skive | 0 |
| 98 | Læsø | 0 |
| 99 | Rebild | 0 |